Feltöltötte Zsóka - szerda 22 február 2012 - 15:41:30
Az éllovas Váci KSE férfi kézilabdásai biztos győzelmet arattak a hétvégi fordulóban, az utolsó felkészülési meccsen nyert a Dunakanyar Vác labdarúgó csapata. Részletes sporthíreink következnek.
Szerk: Kovacsics J.

A másodosztályú férfi kézilabda bajnokság 15. fordulójában: IPG Hungary Váci KSE-Taxi2000 – Alba Regia KSE 34-23. A hazai együttes már a találkozó elején előnyét folyamatosan növelve a szünetig 10 gólos vezetést szerzett. A pihenőt követően is potyogtak a találatok, de a váciak néha elfelejtettek védekezni, így többször volt eredményes a fehérvári gárda, mint az első félidőben. De ez nem változtatott a tényen, miszerint több mint tíz góllal ismét nagyarányú győzelmet aratott a listavezető gárda. A csapatból Nikolicza 7, Márkus és Simányi 5-5, Szikra 4, Kökény és Kovács 3-3, Tyiksov, valamint Mórocz 2-2, Gábori 1, Szabó 1, és Barnyák 1 gólt szerzett.

A hétvégi, Budaörsi SC elleni tesztmérkőzéssel befejeződött a Dunakanyar Vác labdarúgó csapatának felkészülése a tavaszi szezonra. Végeredmény: Budaörsi SC - Vác 1-2. Nyögvenyelősen kezdte a Vác a találkozót, az első félidőben egyáltalán nem voltak frissek és pontosak játékosai. Több helyzetéből egyet értékesítve Tüske révén vezetést szerzett a Budaörs. A második félidőben egy kontra után sikerült az egyenlítés, amikor Michel 11 méterről kilőtte a hosszú sarkot. A hajrában is aktív maradt csapatunk, és egy labdaszerzés után Aranyos Márk 12 méterről lőtt a hálóba.

Ezen a héten már bajnoki mérkőzés vár a fiúkra, a sorsolás szerint február 25-én, 14 órától a 9. helyen álló Kazincbarcika otthonában lép majd pályára a Dunakanyar Vác együttese.

Vác Város Önkormányzat Képviselő-testülete februári ülésén elfogadta a település idei költségvetését. A takarékosság érinti a sportegyesületek támogatását is, amely 12,5 százalékkal lesz kevesebb a tavalyinál. A támogatási főösszeget elfogadták, ám a klubokra lebontott elosztásra a szakbizottság és a testület is visszatér majd a későbbiekben.