Feltöltötte NAT - péntek 02 március 2012 - 15:49:10
11 érmet nyertek a váci evezősök az ergométer bajnokságon, Debrecenben kikapott, Felcsúton nyert a Vác Város LSE U19-es labdarúgó csapata, a Ganz Kupán 3 bronzérmet szereztek a váci birkózók.
Szerk: Kovacsics J.

Győrben került megrendezésre az evezősök Ergométer Bajnoksága. A Vác Városi Evezős Clubot 17 fő versenyző képviselte a különböző kategóriákban. Öt első, két második és négy harmadik helyezést értek el versenyzőink. Nyert korosztályában Szabó Katalin, Bácskai Dominika, Farkas Norbert, Ács Kristóf és az amatőröknél Galovácz Zoltán. Második helyezést ért el: Noé Gábor és Vácy Emese. A harmadik helyen végzett: Galambos Péter, Csiszár Péter, Kurdi Laura, és Nógrádi Tivadar.

Előrehozott első osztályú U19-es bajnoki labdarúgó mérkőzésen: Debrecen – Vác 3-2. A váciak gólszerzői: Kelemen, és Benkó volt. Az U17-es korosztályban: Debrecen – Vác 0-1. A váciak gólját Szabó szerezte. A 28. fordulóból előrehozott mérkőzésen: Videoton-Felcsút SE - Vác 0-3. A mérkőzés 11. percében Benkó szerezte meg a vezetést a váci csapatnak, a pihenő után a második játékrész közepén, a 73. percben Papp, majd négy perc múlva Sztriskó is eredményes volt kialakítva ezzel a háromgólos váci sikert. Az U17-es korosztályban: Videoton-Felcsút – Vác 5-2. A váci csapat góljait Pethő és Zsolnai szerezte.

A Junior kötöttfogású birkózó rangsorversenynek, a Ganz-kupának a BVSC birkózócsarnoka adott otthont. A rendezvényen 50 induló vett részt, köztük a Váci Forma SE versenyzői is. Az 50 kilogrammos súlycsoportban 3. lett Csölle Zoltán. A 60 kilós kategóriában a 3. helyen végzett Fekete Pál. A 66 kilogrammos súlycsoportban szintén 3. lett Nagy Péter. A 84 kilógrammos súlycsoportban nyert Kéri Zoltán a Mogyoródi KSK versenyzője.

A hétvégére 3 sportprogramot szeretnék a figyelmükbe ajánlani. Szombaton 14 órakor kezdődik a
Dunakanyar Vác - Budapest Honvéd NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés. 18 órai kezdéssel rendezik meg az IPG Hungary Váci KSE Taxi2000 – Szese Győr másodosztályú férfi bajnoki kézilabda mérkőzést. Vasárnap 15 óra 15 perckor veszi kezdetét a Váci NKSE – Békéscsaba első osztályú női bajnoki kézilabda mérkőzés.