Sporthírek
Feltöltötte mjudit - péntek 23 március 2012 - 15:55:10
Döntetlent játszott a Szentendre férfi kézilabda csapata Várpalotán, elkezdődött a műfüves pálya építése a váci stadionban, a váci sakkozók újabb vereséget szenvedtek.

Szerk.: Kovacsics J.

A másodosztályú kézilabda bajnokságban a férfiaknál: Várpalota – Szentendre 33-33, a nőknél: Pécs – Szentendre 29-25. Az NB II-es női bajnokságban: Dunavarsány – Göd 31-29. a férfiaknál: Ferencváros II. – Mogyoród 38-32, és Gyömrő – Dunakeszi Magyarság 34-31.

Március elején megkezdődött a váci labdarúgó stadionban a kispályás műfüves labdarúgópálya építése. Mint Bodonyi Béla, a Város Labdarúgó Sportegyesületének elnöke elmondta: az önkormányzat 17 millió forintot nyert pályázaton erre a célra, amit az egyesület 5 millió forinttal kiegészített. A 44 x 22 méteres, palánkkal körbevett, világítással ellátott műfüves pálya, amely a legújabb FIFA minősítést is elnyerte, várhatóan április elejére készül el. A tervek szerint az egyesület 6-12 éves sportolói használják majd a létesítményt edzésekre és mérkőzésekre. Előkészületben van az avatóünnepség programja is: az elképzelések szerint egy 4 csapatos tornával ünnepelik majd az új pályát, melyen olimpiai bajnokok, a 94-es váci bajnokcsapat, a katasztrófavédők és a váci egyesület edzőiből alakult csapatok mérkőzhetnek meg.

Az NB II-es sakk csapatbajnokságban: Váci SC – Újszász 3,5 – 8,5. A váci sakkozók közül Dér Ágoston nyert, míg döntetlent ért el dr. Imecs László, Hönsch Pál, Kiss Pál, Fendrich Zoltán, és Slezák Dániel. A Fót csapata hazai asztalok mellett 7-5-re nyert a Szigetszentmiklós ellen.

Szigetvár adott otthont az U 23-as kötöttfogású birkózó országos egyéni bajnokságnak, melyen 72-en vettek részt. A 66 kilogrammos súlycsoportban egészen a fináléig menetelt a váci Nagy Péter, aki a döntőben a ceglédi Kozáktól előbb 1:0-ra, majd 4:0-ra kikapott, így a 2. helyen végzett.