Sporthírek
Feltöltötte mjudit - hétfő 26 március 2012 - 15:42:14
Kikapott Egerben a Vác labdarúgó csapata, futsalosaink magabiztosan nyertek, 27 érmet szereztek úszóink a németországi nemzetközi versenyen.

Szerk.: Kovacsics J.

Egerben vendégeskedett a Dunakanyar Vác együttese, az NB II-es labdarúgó bajnokságban, ahol csapatunk 1-0-s első félidőt követően 2-0-ra kikapott. Mezőnyjátékkal kezdődött a találkozó a hazaiak pedig már a 7. percben megszerezték a vezetést Hrisztovnak köszönhetően. A szünet után ellenfelünk tartotta az előnyt, a 68. percben pedig jött a második hazai találat. Farkas Ádám jobb oldali beívelése után Preklet ugrott fel középen és a kijövő Héger fölött a kapu jobb oldalába csúsztatta a labdát.

Az élen álló váciak a harmadik helyezett Rákosmenti FC gárdáját fogadták és nyertek ellenük 8-3-ra az NB II-es futsal bajnokság rájátszásában. Hat percet kellett várni az első találatra, melyet a váci Besenyei szerzett. Az első félidőben még kétszer volt gárdánk eredményes, míg a vendégek Horváth lövését követően szerezték meg első találatukat. 4-1-es váci vezetéssel kezdődött el a második játékrész. A hazaiak hét perc elteltével növelték előnyüket, majd beindult a gólgyártás és még 3 váci, valamint 2 vendéggólt láthattak a nézők. A csapatunkból Weisz 2, Styevkó 2, Besenyei, Hirt, Greff és Vén 1-1 gólt dobott. A váciak legközelebb pénteken este fél kilenckor játszanak, ezúttal hazai pályán, a Bábolna együttese ellen.

A Váci Vízmű SE sportolói idén is részt vettek a németországi nemzetközi úszóversenyen. Március közepén 23 nemzet képviseltette magát a megmérettetésen. Többek között az Egyesült Államokból, Kanadából, Izraelből és Franciaországból érkeztek csapatok. Tószegi Andor elnök-edző vezetésével 11 váci sportoló vett részt a 2 napos küzdelmen. A legeredményesebben Szabó Inez és Kovacsics Márk szerepelt. Ők mind a négy versenyszámukat megnyerték. Rajtuk kívül nyert még Boldizsár Viktor 2 és Bata Natali 1 számban, két váci versenyző pedig különdíjban részesült. Úszóink ezen kívül 9 második és 7 harmadik helyezést szereztek, így a 29 egyesület versenyében a 4. helyen végeztek a váciak.