Sporthírek
Feltöltötte mjudit - szerda 28 március 2012 - 16:08:27
Vereséget szenvedett a Váci KSE férfi kézilabda csapata Komlón, a 4. Fazza Nemzetközi Paraatlétikai versenyen Kálmán Krisztina ezüstérmet szerzett, az idei évben 16 váci egyesületet támogat az önkormányzat.

Szerk.: Kovacsics J.

Az IPG Hungary Váci KSE-Taxi2000 csapata négy góllal, 29-25-re vereséget szenvedett a Komló gárdájától a másodosztályú bajnokság 20. fordulójában. A mérkőzés első húsz percében a váciak számára jól alakult a mérkőzés, bár védekezésünk már ekkor sem volt túl agresszív, támadásainkat sikerült jó százalékkal befejezni. A folytatásban az egyre jobban védő hazai kapus vezérletével ellenfelünk 5 gólos előnnyel vonulhatott a szünetre. Később csökkent csapatunk hátránya, de nem tudták a fiúk megfordítani az állást. A csapatból Nikolicza 7, Márkus 6, Kökény 5, Simányi 3, Szikra 2, Kovács és Mórocz 1-1 gólt ért el.

Első lett a hölgyek között Keresztesi Erika, a Váci Reménység atlétája, Esztergomban a Dunaparti Futóparti megmérettetés 4000 méteres távján.

A 4. Fazza Nemzetközi Paraatlétikai versenyt Dubaiban tartották, 29 ország 360 versenyzőjének részvételével. Magyarországot Kálmán Krisztina, a Váci Reménység Egyesület versenyzője képviselte. Súlylökésben új egyéni csúccsal, 4 méter 16 centiméterrel kategóriájában a második legjobb eredményt érte el. Buzogányhajításban pedig a negyedik helyen végzett, elmaradva eddigi legjobbjától.

Vác Sportbizottsága döntött a sportegyesületek címzett támogatásának idei felosztásáról. A képviselő-testület által jóváhagyott összegből összesen 16 klubot segítenek. Pályázati forrás idén nem került elkülönítésre. A legtöbb támogatást, 28,6 millió forintot a Váci NKSE női kézilabda klub kapja. Mivel a város 2012-es büdzséje hitelfelvételt tartalmaz, az illetékes kormányszerv csak április végén dönt arról, hogy a nem kötelező feladatokra adhat-e költségvetési forrást a hitelt igénylő település. Amennyiben nem, úgy a felosztott összegeket nem utalják át. A váci klubok támogatásáról a internetes oldalon, a sport kategóriában olvashatnak.