Sporthírek
Feltöltötte mjudit - hétfő 02 április 2012 - 16:10:53
Öt gólos győzelemmel zárta az alapszakaszt első osztályú női kézilabda csapatunk, Kiss Róbert nagy góljával nyertek másodosztályú labdarúgóink.

Szerk.: Kovacsics J.

31-26-ra nyert a Váci NKSE csapata az Alcoa ellen az első osztályú női kézilabda bajnokság utolsó alapszakaszbeli fordulójában. Az első negyedóra váci vezetéssel telt, de a vendégek rendre kiegyenlítettek. Később jobb lett védekezésünk és Klivinyi góljaival fokozatosan ellépett a vendégektől együttesünk, és a szünetig 6 gólos előnyt szerztünk. A fordulást követően hiába állt át a fehérvár szoros emberfogásra, csapatunk tovább növelte előnyét. Már 11 góllal is vezettek Tápaiék, amikor Ökrös Csaba vezetőedző több játéklehetőséget adott addig a kispadon ülő játékosainak. A lendület megszakadt és az Alcoa csapata lefaragott hátrányából, a mérkőzés végére pedig csak 5 gólos váci győzelemnek örülhettünk. A csapatból Klivinyi 9, Uhrakova 6, Barján 5, Tápai 4, Baross Ivanics és Gyetván 2-2, valamint Ertl 1 gólt ért el.

A Dunakanyar Vác együttese hazai pályán 1-0-s első félidőt követően megtartva előnyét nyert az NB II-es labdarúgó bajnokságban. A gól a 25. percben született, Kiss Róbertnek köszönhetően, aki, mintegy 25 méterről kilőtte a kapu jobb felső sarkát. A szünetig mindkét gárdának volt gólszerzési lehetősége, de mindegyik kimaradt. A második félidőben is próbálkoztak a csapatok, de gól már nem született, így nagyon fontos pontokat szerzett csapatunk.

A Pest Megyei NSI Aqatlon Döntőt Százhalombattán rendezték meg. Az úszásból és futásból álló megméretettésen a váci Vágta Sportegyesület versenyzői közül korosztályában nyert Horváth Márk, 2. lett Horváth Máté és Molnár Péter. A 4. helyen végzett Molnár Kata. A Váci Ifjúsági SE sportolói közül 4. lett Néveri Konrád, a felnőttek között Tőrőcsik Vasas Virág, Törőcsik Károly és a senior kategóriában Cs.Nagy András.