Feltöltötte NAT - szerda 11 április 2012 - 15:54:44
A Váci NKSE az 5-től a 8. helyért lép majd pályára három hazai és három idegenbeli mérkőzésen. A mieink az első körben április 14-én, szombaton a székesfehérvári Alcoa otthonában szerepelnek, első hazai mérkőzésükre pedig április 28-án este hatkor a Debrecen ellen kerül sor.

Szerk.: Kereszturi Gy.

Fordulatokkal teli, gólzáporos idegenbeli győzelemmel az idei eddigi legjobb tabellapozíciójába, a 9. helyre kapaszkodott fel másodosztályú labdarúgó együttesünk: Mezőkövesd-Zsóry – Dunakanyar-Vác 3-4. A mieink öt perc elteltével előnyhöz jutottak Palásthy Norbert jóvoltából, ám tíz percre rá már a hazaiaknál volt az előny. Szerencsére a centerként villogó Palásthy a meccs harmadánál ismét betalált, sőt a fordulatok játékrészének slusszpoénja is a Vácé volt, mivel az előrehúzódó Páles Tamás góljával előnnyel mehettek pihenőre. Palásthyt a fordulást követően sem lehetett megállítani és a félidő 10. percében már a harmadik hálózörgetésének örülhettünk. Tíz perccel a vége előtt sikerült ismét a kövesdi szépítés, de újabb fordulatra már nem került sor. A váciak legközelebb április 14-én, szombaton fél öttől az Orosháza csapatát fogadják.

A szokások szerint a hosszútávú versennyel indult az evezősök ez évi szabadtéri versenyszezonja. A március végén megrendezett viadalon az erős szél alaposan befolyásolta a küzdelmeket. A hat kilométeres viadalon a felnőtt nők egypárevezős versenyét a váci Szabó Katalin nyerte, míg a férfi könnyűsúlyú egypárban klubtársa, Galambos Péter bizonyult a legjobbnak. Kettős váci diadalt hozott a női ifik egypárevezős vetélkedése: Kurdi Laura nyert Bácskai Dominika előtt. A könnyűsúlyú serdülő fiúk egyéni számában Csiszár Péter ért elsőként a célba.