ESTV, a Térség Televíziója
Nézzen minket Online is!


Sok az iskolakerülő. Családsegítő konferencia Vácon.
Feltöltötte NAT - szerda 11 április 2012 - 16:13:02
A héten rendezte meg a váci szociális szolgáltatások hagyományos konferenciáját, amelyben az elmúlt év szakmai tevékenységet értékelték. A „Kerülőutakon- avagy van-e visszatérés” cím alatt megrendezett tanácskozáson többek között az iskolakerülés okaira próbáltak válaszokat adni az előadók. A törvényi változás is jobban kényszeríti a családokat az iskolába járatásra, ugyanis a tavalyi szigorításnak köszönhetően az iskolatámogatási hozzájárulást is megvonják azoktól a családoktól, akiknek a gyereke ötven óránál többet hiányzik az oktatásból.

Szerk: Kegyes Z.

A pszichológusok felmérése szerint Magyarországon minden ötödik gyermek küzd valamilyen magatartásproblémával, vagy érintett volt már hasonló ügy kapcsán. Ez volt most a fő témája a Váci Szociális Szolgáltatások Háza és a Vác- Püspökszilágy Gyermekjóléti Társulás által megszervezett áprilisi szakmai konferenciának. A magatartásproblémák mögött többnyire családi konfliktusok húzódnak meg, -mondják a szakemberek- ezek a problémák aztán az iskolákban is lecsapódnak. A törvényi változás miatt a családsegítőknek is több dolguk akadt tavaly.

Lőrinc Attila, csoportvezető, Vác-Püspökszilágy Gyermekjóléti Társulás

„Ötven óránál többet hiányzó gyerekeknél akár a családi pótlék és az iskoláztatási támogatás is megvonásra kerülhet, ezért nőttek a védelembe vételi esetek száma. Már a gyámhatóság is bekapcsolódhat a folyamatba, igazából itt eseti gondnoki feladatokra is szükség volt már. Néhány család, aki rendszeres gyermekvédelmi támogatásba részesült, a kollégáink már a családsegítő és a gyermekjóléti szolgálat családgondozóival költették el a családi pótlékot, például 16 esetben tavaly.”


A konferencia során elsősorban arra akartak válaszokat keresni a szakemberek, hogy mi az oka annak, hogy a gyerekek egyre többet hiányoznak és milyen módszerekkel lehetne az iskolából kimaradozó diákokat visszavezetni az oktatás keretei közé.

Klinger Mária Szociális Szolgáltatások Háza vezető Vác.
„Azt gondolom, hogy nagyon fontos, hogy az aki ezt csinálja, illetve bemutatja ezeket a technikákat a gyerekeknek, az önmaga is csinálja és hiteles legyen. Ezért is hívtuk meg az utolsó előadónak Szendrő Szabolcsot, aki egy mozgássérült hegymászó, fényképész, aki a saját életén keresztül mutatta be február végén a gyerekeknek és most a szakembereknek, hogy hogyan lehet egy nagyon rossz élethelyzetből egy pozitív szenvedélyt megtalálva eljutni a boldogságba.”

A mozgássérült hegymászó tizenhat évesen vesztette el az egyik lábát, ennek ellenére saját erejéből megmászta a világ legnagyobb hegyeit. Szendrő Szabolcs az általa készített fotókon keresztül mutatta be a szociális szakma képviselőinek azt, hogy hátrányos helyzetből is képes az ember felállni és átlag feletti eredményt produkálni.

Szendrő Szabolcs hegymászó
„Egy tanárnő volt nagyon aranyos, ő mondta, hogy én vagyok a példakép. Mondtam neki, hogy esetleg akkor ha egy piros BNV-vel jönnék és vetítenék. És nem a hátizsákomon viszem a 18 kilós cuccot mint egy csigabiga. Én csak azt mondom, hogy így is lehet élni. Én nem azt mondom, hogy így kell élni és eleve hogy százezreket fizessünk, hogy vagy meghalunk, vagy megfagyunk. Erre nyugodtan lehet azt mondani, hogy nem normális az illető, de ha megtalálja benne a szépséget, vagy bármit -és nekem ilyen szempontból nagyon fontos s fotózás, hogy el is tudjam hozni ezeket az élményeket, ne csak magamnak gyűjtsem mert ez egy kicsit másokról szól. Meg talán erőt adni annak aki másképp nem hisz ebben.”


email to someone   Nyomtatóbarát változat  

Impresszum | Szerzői jogok | Adatvédelem
Ez az oldal e107 portál rendszert használ.
Az oldalt a Alfa Byte üzemelteti.