Sporthírek
Feltöltötte mjudit - péntek 20 április 2012 - 15:02:23
Sikeresen kezdték az idei nemzetközi versenyidényt evezőseink. Két győzelemmel fejezte be a megyei férfi kosárlabda bajnokság alapszakaszát a Váci Reménység gárdája.

Sikeresen kezdték az idei nemzetközi versenyidényt a váci evezősök. A Zágrábban megrendezett Croatia Openen két versenyzőnk is aranyérmes lett.

Az elmúlt hétvégén kétnapos nemzetközi viadalt rendeztek Horvátországban, ahol a Vác Városi Evezős Club versenyzői is hajóba szálltak. Szombaton a könnyűsúlyú férfi egypárevezősök megmérettetésén Galambos Péter magabiztos versenyzéssel utasította maga mögé a mezőnyt. A 25 esztendős váci fiú másnap a normálsúlyúak versenyében sem talált legyőzőre és második aranyérmét is begyűjtötte.

A könnyűsúlyú kétpárevezősök mezőnyében három magyar egység is bejutott a döntőbe. Közülük a váci Hirling Zsolt Varga Tamással párban szerezte meg az elsőséget.

Két győzelemmel fejezte be a megyei férfi kosárlabda bajnokság alapszakaszát a Váci Reménység gárdája.

A váciak az utolsó előtti fordulóban Gödöllőre látogattak, ahol a helyi egyetemisták második csapatát nagy küzdelemben 62-51 arányban legyőzték. A záró körre Vácott került sor és a mieink 69-60-ra verték a Budai SE gárdáját.

A Reménység 12 győzelemmel és 8 vereséggel a 11 csapatos mezőnyben az 5. helyen fejezte be a pontvadászat első felvonását.

A hétvégén a váci labdarúgók Békéscsabán lépnek pályára, élvonalbeli kézilabdásaink pedig szombaton és vasárnap a győri Magyar Kupa négyes döntőben igyekeznek minél jobban szerepelni.