Sporthírek
Feltöltötte mjudit - péntek 27 április 2012 - 15:41:44
A Dunakeszi Kinizsi gárdája nyerte a másodosztályú futsal pontvadászat felsőházi rájátszásának szuperrangadóját. Két vereséggel zárta a másodosztályú női vízilabda bajnokság alapszakaszbeli csoportküzdelmeit a váci együttes.

A vendéglátó Dunakeszi Kinizsi nyerte a másodosztályú futsal pontvadászat felsőházi rájátszásának szuperrangadóját.

A még veretlen váciak két legeredményesebb játékosuk nélkül léptek pályára. A csoport második helyén álló hazaiak a parázs csatában mindkét félidőben fölényben játszottak a már bajnok váciak ellen. Az első félidőben már 3-0-s, a hajrá előtt pedig 5-1-es előnyre tettek szert, végül magabiztosan, 5-2-re nyertek.

A hazai gólok közül Horváth Ferenc kettőt, Bita László, Monspart László és Temesi Norbert egy-egyet szerzett, míg a vendégek két találatát Farkas Viktor és Styevkó Gábor lőtte.

Két vereséggel zárta a másodosztályú női vízilabda bajnokság alapszakaszbeli csoportküzdelmeit a váci együttes.

Az ötcsapatos csoport záró dupla fordulóját Kecskeméten rendezték meg. A Váci Vízilabda SE hölgykoszorúja előbb a Honvéd utánpótlás csapatától szenvedett 9-4-es vereséget, majd attól a pozsonyi csapattól kapott ki 7-4-re, amely ellen korábban az egyetlen győzelmét könyvelhette el.

A csoportkörben így mindkét együttes három ponttal végzett, a váciak gólkülönbséggel előzték meg riválisukat és zártak a negyedik helyen.

Az egyik bajnokaspiráns ellen elszenvedett „csont nélküli” vereség után a másik aranyra hajtó ellen sem ért el sokkal dicséretesebb eredményt NB I-es pingpong csapatunk: Váci Reménység – BVSC-Zugló 1:17.

Korábban a budaörsiek gázolták el 18:0-ra a mieinket, majd csapatunk javított és a Komló ellen 10:8-ra sikerült nyerni. Vasárnap azonban a kiélezett bajnoki harc másik feljutásra esélyes csapata látogatott Vácra és győzött hatalmas különbséggel. A váciak közül mindössze Héjj Marcellnek sikerült nyernie egy találkozót.

Három körrel a pontvadászat vége előtt a 11 csapatos csoport 9. helyén állnak a mieink.

Szombaton rendezik meg a Dunakanyar-Vác – Nyíregyháza NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzést. A meccs délután öt órakor kezdődik a stadionban. Szintén 28-án a Váci NKSE csapata a Debrecen gárdáját fogadja a sportcsarnokban. Az NB I-es női kézilabda bajnoki küzdelmet 18 órától láthatják.