SPORT
Feltöltötte NAT - péntek 04 május 2012 - 15:40:41
Újabb történeti mérföldkőhöz érkezett a váci sportélet: a férfi kézilabdások bajnoki címével ősztől immár két váci együttesnek szurkolhatunk az egyik legnépszerűbb sportágban.
Szerk: Ivanov B.

A második helyezett otthonában remek hangulatban, kiélezett mérkőzéssel biztosította Csík János csapata bajnoki aranyérmét. Várpalotai Bányász – IPG Hungary Váci KSE-Taxi 2000 – 10-14-es félidőt követően - 24-25 (10-14).

A találkozó folyamán egyszer sem vezetett a hazai gárda: 7-7 után végig – esetenként négy góllal is – a mieinknél volt az előny. A váciaknál Vitáris Norbert ismét remekül védett és Nikolicza Renátó is legjobb góllövő formáját mutatta. A mieink bajnokavató mérkőzésére május 5-én este hattól a sereghajtó Szigetszentmiklós ellen kerül sor a váci sportcsarnokban. Váratlan vereséget szenvedett a másodosztályú labdarúgó bajnokság 25. fordulójában a váci gárda: Dunakanyar-Vác – Nyíregyháza Spartacus 1-3.

A hirtelen beköszöntött meleg időben tulajdonképpen nem játszottak rosszul Híres Gábor vezetőedző tanítványai. A vezetést Palásthy Norbert góljával a Vác szerezte meg, ám az ezt követő tízperces rövidzárlat miatt három találattal fordított a vendégcsapat. A második félidőben már nem változott az eredmény, mivel a mieink támadásaiban nem volt igazi átütőerő. A Dunakanyar-Vác május 6-án Balmazújvárosban javíthat.

NB II-es futsal együttesünk a csoport várható bronzérmesének otthonából hozta el a bajnoki pontokat a felsőházi rájátszás 8. fordulójában: Rákosmenti FC – Szuperinfó Vác 2-3.

A negyedik percben a vendéglátók szereztek vezetést, majd átvette az irányítást a Szuperinfó és az első játékrész hajrájára sikerült fordítani. Azonban még a szünet előtt egalizáltak a rákosmentiek, így a pihenőt követően minden kezdődött elölről. A nagy közdelemben sokáig érintetlenek maradtak a hálók, majd tíz perccel a vége előtt a mieink szerezték meg a győzelmet érő újabb találatot.

Gólszerzőink: Hirt Gergely, Farkas Viktor, Weisz Tamás.