Feltöltötte NAT - hétfő 07 május 2012 - 15:50:51
Az elmúlt héten két kézilabda együttesünk összesen három bajnokin lépett pályára. A mérleg: két győzelem és egy vereség.
Szerk: Ivanov B

Két idegenbeli fordulón jutottak túl az 5-8. helyért küzdő váci kézilabdás hölgyek.

A rájátszásban előbb Veszprémbe utaztak a mieink, ahol joggal kifogásolt teljesítménnyel hatgólos, 32-26-os vereséget szenvedtek. Csapatunkból ismét csak Barján Bianka játéka emelhető ki, aki ezúttal hét góljával volt a legeredményesebb Ökrös-tanítvány.

Bár a fiatal átlövő Debrecenben nem léphetett pályára, szerencsére a váciak a Loki ellen végre legszebb arcukat mutatták. Fiatal játékosaink közül a kapuban Bíró Blanka bravúrosan védett, a balszélen pedig Szondi Zsófia igen fontos gólokkal járult hozzá a 27-22-s győzelemhez.

A Váci NKSE május 12-én szombaton este hatkor a székesfehérváriakat fogadja.
Megerőltetés nélkül, az elvárt magabiztossággal verte a tabellautolsót a másodosztályban bajnoki címet szerző férfi kézilabda együttesünk: IPG Hungary Váci KSE-Taxi2000 – Szigetszentmiklós 35-19.

Csapatunk már az első percekben eldöntötte a pontok sorsát a csoport leggyengébb gárdája ellen. Az első félidő közepén lankadt ugyan a mieink koncentrációja, de aztán – kapus- és szélsőbravúrok után – a szünetig ismét nőtt a különbség.

A térfélcserét követően minden kerettag pályára lépett és az eddig kevesebbet játszók is bizonyítottak. A mieink fölénye ismét az utolsó percekre vált naggyá és a záró percekben a közönség vastapsa jogosan köszöntötte a Vác sporttörténetében első ízben élvonalbeli indulási jogot szerző együttest.

Kökény, Márkus, Mórocz, Munkácsi és Szikra egyaránt 4-4 gólt szerzett és volt a váci gárda legeredményesebb játékosa. A meccset ma este a Spiritusz után megnézhetik az ESTV-n.

Két hétvégén is fontos versenyen álltak rajthoz a Vác Városi Evezős Club sportolói.

Előbb a szegedi nemzetközi versenyen a férfi könnyűsúlyú egypárevezős mezőnyben Galambos Péter nagy fölénnyel bizonyult a legjobbnak. A könnyűsúlyú kétpárevezősök viadalán elsőként ért célba a váci Hirling Zsolt bajai párjával, Varga Tamással. Szabó Katalin győri társával, Gyimes Krisztinával kétszer aranyérmet érdemelt ki..

Belgrád adott otthont az idei első Világ Kupa-versenynek. A legjobb váci vonatkozású eredményt Galambos Péter érte el, aki ezüstérmes lett. Hirling Zsolték az 5. helyen zártak, míg a Szabó-Gyimes duó összesítésben 9. lett.