Feltöltötte NAT - szerda 06 június 2012 - 16:02:53
Több mint egyhónapos szünet után ismét asztalok mögé lépett asztalitenisz csapatunk. Nem sikerült az osztályozó a Dunakeszi Kinizsinek, így a futsal élvonalban térségünket csak a Szuperinfó Vác képviseli ősztől.
Szerk: Ivanov B

Több mint egyhónapos szünet után lépett ismét asztalok mögé a férfi NB I-es asztalitenisz bajnokság Nyugati csoportjában a váci együttes: Honvéd Szondi SE – Váci Reménység SE 9:9. A bennmaradását már korábban biztosító váci gárda a középmezőnyhöz tartozó rivális otthonában végig izgalmas, kiélezett csatát vívott. Egyéniben Héjj Marcel ismét legyőzhetetlen volt. Négy győzelme mellé Jóna András is hozzátette a maga három sikerét, míg Buzás Zoltán és Agócs Péter egy-egy alkalommal nyert.

Nem sikerült az osztályozó a Dunakeszi Kinizsinek, így a futsal élvonalban térségünket csak a Szuperinfó Vác képviseli ősztől. Hosszas huzavona után tűzték ki a két osztályozó mérkőzés helyszínét és időpontját a dunakeszi másodosztályban ezüstérmes csapata és az élvonalban osztályozós helyen záró csömöriek között. Az első összecsapást Komáromban 6-5-re nyerte a Rubeola, így hazai pályán esélyesebb volt a Kinizsinél. Ezt igazolta is, hiszen a visszavágón hétfőn késő este 9-3-ra nyert. Ezzel eldőlt, hogy a Dunakeszi ismét a másodosztályban szerepelhet.

Magabiztos győzelmével éremközelbe került megyei férfi kosárlabda együttesünk: Váci Reménység – Diósd 101- 69. A megyei A-csoport rájátszásában az elődöntők vesztesei a bronzéremért vívnak oda-visszavágós párharcot. Az első összecsapásra a váci sportcsarnokban került sor. Mint ahogyan az alapszakaszban is történt, a mieink fölényesen verték hazai környezetben a vendégeket. A 32 pontos győzelem azonban nem jelenthet elbizakodottságot a váciak számára, hiszen a csütörtöki diósdi visszavágó előtt korábban két alkalommal is hasonlóan nagy különbségű hazai siker született.