SPORT
Feltöltötte NAT - szerda 20 június 2012 - 14:49:30
Szép eredményeket értek el a Váci Reménység gerelyhajítói a felnőtt atléták országos bajnokságán. A rájátszás harmadik körével befejeződött az OB1/b. osztályban a női vízilabda bajnokság.
Szerk: Ivanov B.

Televíziónk információi szerint távozik a Dunakanyar-Vác NB II-es labdarúgó csapatának kispadjáról Híres Gábor vezetőedző. A tréner a hírek szerint egy osztállyal alacsonyabb szinten, az NB III-as Gyulánál folytatja pályafutását.

Szekszárd adott otthont a felnőtt atléták országos bajnokságának, amelyen szép eredményeket értek el a Váci Reménység SE gerelyhajítói.
A versenyszám mezőnyében Magyari József edző négy tanítványa is szerepelt, közülük kettő végül a dobogóra is felállhatott. Aranyérmes lett Papp Bence, aki 75 méter 66 centis dobással bizonyult a legjobbnak. Harmadik helyen végzett Magyari Zoltán. A viadal 10. legjobb eredményét pedig a szintén váci Havasi Róbert érte el, míg Adame Máté 12. lett.

A rájátszás harmadik körével befejeződött az OB1/b. osztályban a női vízilabda bajnokság. A mieink a 7. helyen végeztek. Az alapszakaszt a csoportjában 4. helyen záró váciak a 6-9. helyért vívott rájátszás záró részében előbb két nagy különbségű győzelmet arattak a sereghajtó debreceniek ellen - 25-8 és 31-7 – arányban -, majd a befejező mérkőzésükön 15-7-re kikaptak a szegedi hölgykoszorútól. A Vác ugyanúgy kilenc pontot gyűjtött, mint a magyar bajnokságban szereplő pozsonyiak, végül jobb gólkülönbséggel a mieink szerezték meg a 7. helyet.
És végül egy rövid hír a tömegsport életből. A tavalyi év sikere után június 10-én ismét megtartotta a Dunai Sárkányok Vác egyesület vízi tömegsport rendezvényét. Délelőtt több váci környékbéli iskola, köztük speciális nevelést igénylő gyerekek versenyeztek, délután pedig 22 felnőtt amatőrcsapat mérte össze erőnlétét. A verseny eredményéről és az egész napos rendezvény részleteiről a dunasárkányok.hu oldalon olvashatnak bővebben nézőink.