Feltöltötte NAT - csütörtök 28 június 2012 - 08:36:24
A Kupagyőztesek Európa Kupájában szerepelhet ősztől a Váci NKSE női kézilabda együttese. Mindössze egy csapatot előztek férfi vízilabdásaink. Sporthíreinkkel jelentkezem.
Szerk: Ivanov B.

Elküldte nevezését az őszi európai kupákra a Magyar Kézilabda Szövetség. A férfiaknál négy, a nőknél hat magyar együttes próbálhat szerencsét a nemzetközi porondon. A hölgyeknél a Kupagyőztesek Európa Kupájában rajtolhat a Váci NKSE. A mieink a hazai sorozatban elért harmadik helyüknek köszönhetik a lehetőséget.A sorsolásra július 24-én kerül sor.

A Vácott lebonyolított három mérkőzéssel befejeződött a férfi OB II-es vízilabda bajnokság. A Váci Vízilabda SE egy csapatot tudott megelőzni a 29 együttest felvonultató mezőnyben. A 26-29. helyért vívott rájátszás második játéknapján a mieink egy alkalommal csobbantak a medencébe és nem okozott nekik gondot a gyengécske kiskunfélegyházi legénység 12-2-es legyőzése. A váciak nagyot rontva a tavalyi összesített 20. helyezésükön, a mostani harmadosztályú pontvadászatban csak egy gárdát tudtak megelőzni, így a 28. helyet szerezték meg.

A csapatsportágban befejeződtek a 2011/2012-es pontvadászat küzdelmei. Sporthíreinkben sorra áttekintjük, miként szerepeltek a váciak a bajnokságokban. Tudása és az elvárható teljesítmény alatt produkált NB II-es nagypályás labdarúgó együttesünk. A Dunakanyar-Vác csapata sokáig veszélyes zónában tanyázott. Év közben Szabados Györgyöt Híres Gábor váltotta a kispadon, az ügyvezetői posztról pedig tavasszal Ofella Zoltán mondott le. Végül 11 győzelemmel, 5 döntetlennel és 14 vereséggel a 11. helyen zárt a 16 csapatos csoportban. A váciak mérkőzésenként átlag közel másfél találatot szereztek, két legeredményesebb gólfelelősük az egyaránt nyolcszor betaláló Palásthy Norbert és Rusvay Gergely volt.