Sporthírek
Feltöltötte mjudit - kedd 04 szeptember 2012 - 09:33:56
Vereséggel kezdte a női kézilabda NB I-es bajnokságot a váci csapat. Második idegenbeli mérkőzését is két góllal nyerte meg a labdarúgó NB II-ben a Dunakanyar-Vác.

A gondoltnál nagyobb különbségű vereséget szenvedett a női kézilabda bajnokság nyitányán a váci együttes: FTC – Váci NKSE – 17-15-ös első játékrészt követően – 35-26. Az első tíz percben tudott lépést tartani a tavalyi pontvadászat ezüstérmesével csapatunk, majd a második félidő elején pár percre felcsillant egy bravúr lehetősége is. Ám ezt követően az önbizalomhiány megbosszulta magát, a mieink sorra rontották el a ziccereket és sima vereséget szenvedtek. A váciak legeredményesebb gólszerzője Kamper Olívia volt.
A Váci NKSE első hazai bajnokiját szombaton hat órakor a fehérváriak ellen vívja.

Újabb magabiztos diadalt arattak másodosztályú focistáink: Mózner János legénysége egygólos félidei vezetése után 2-0-ra nyert Balmazújvárosban. A találkozó előtti napokban a Kecskemétre visszahívott Borszéki Csaba helyére Szombathelyről igazolt kapust a váci klub. A balmazújvárosi mérkőzésen az első félidőben előbb Gulyás Gábor agyrázkódásánál megijedtek a váci szimpatizánsok, majd a szünet előtt Palásthy Norbert vezetőgóljának örülhettek. A fordulás után tartotta előnyét, sőt ziccereket rontott a Vác, majd közvetlenül a végső sípszó előtt Kákonyi Dániel biztosította be a győzelmet.
A mieink szombaton fél ötkor az Orosháza gárdáját fogadják.

Szerdán előrehozott bajnoki mérkőzéssel bemutatkozik a férfi kézilabda élvonal újonca, a Váci KSE. Városunk első férfi NB I-es együttese az elmúlt bajnokság bronzérmeséhez, a Balatonfüred gárdájához utazik. Az este hat órakor induló mérkőzésről a városi weboldalon olvashatnak beszámolót.