Sporthírek
Feltöltötte mjudit - kedd 25 szeptember 2012 - 09:18:32
Vegyes eredmények: női kézilabdázóink remek játékkal nyertek idegenben, míg a férfiak vereséget szenvedtek hazai pályán, ahogy NB II-es focistáink is kikaptak itthon.

Az NB I-es bajnokság 4. fordulójában a BL-résztvevő Pick-Szegedet fogadták szombaton a Váci KSE játékosai a sportcsarnokban. Az első félidőben állták a csatát a mieink, 14-16 volt az állás, míg a második játékrészben elfogyott a váciak ereje, és vereséget szenvedtünk 26-38-ra a szegedi gárdától. A szünetet megelőzően végig 2-3 találatnyi előnye volt a téliszalámis csapatnak, de a fordulót követően már 10 gólos válasz jött egy találatunkra. Időkéréssel és cserékkel próbálkozott a váci edző, de a hátrány folyamatosan nőtt, záporoztak a gólok a hazai kapuba. A szurkolók az utolsó percekig bíztatták a csapatot, ám végül vereséget szenvedtünk 12 találatos különbséggel. A Váci KSE legközelebb szeptember 28-án este hatkor lép pályára idegenben, a Tatabánya ellen. A szegediek elleni mérkőzést műsorunk után felvételről tekinthetik meg nézőink.

Pénteken Debrecenbe látogatott az élvonalbeli női kézilabda csapatunk. A Váci NKSE játékosai végig nagyon jó iramban játszottak, a 15-17-es első játékrészt követően 30-32-re legyőzték a debreceni csapatot. A mieink szinte végig vezettek 1-2 góllal, csak a meccs kezdetén tudott elhúzni a Loki. A találkozó harmadánál egyenlő volt a két csapat között az állás, ám a hátralevő időben újra tartani tudtuk minimális előnyünket. Nálunk Triffa Ágnes szinte végig védte a találkozót, míg a Loki védekezésén a kapuscsere sem segített. Három találatnál jobban nem tudtunk elhúzni, de a lefújásig ez is elég volt a váciaknak a győzelemhez. A Váci NKSE legközelebb szeptember 29-én este hat órakor fogadja a Dunaújvárost. Előtte kedden fél öttől a szlovák Duslo Sala csapata érkezik edzőmérkőzésre.

Továbbra sem megy NB II-es focistáinknak hazai pályán a győzelem. Pénteken a Honvéd MFA csapatát fogadták mieink a váci stadionban, és 2:3-as vereséget szenvedtek a 6. fordulóban. Már a 4. percben megszerezték a vezetést a pestiek, amit a 13. percben rögtön meg is tudtak duplázni. Palásthy Norbert révén szépítettünk, aki a léc alá bombázott labdájával. A fordulót követően ismét a vendégek szereztek találatot egy lepattanóból. Negyedórával a mérkőzés előtt Rusvay Gergely talált 16 méterről a kapuba, ezzel szűkítve a hátrányunkat. Hiába támadtunk a meccs végéig, az egyenlítés nem sikerült, így maradt a 2:3-as végeredmény és lecsúsztunk a tabella 5. helyére. A Vác legközelebb szerdán lép pályára, ugyanis fél négykor Jászapátiban játszanak Magyar Kupa mérkőzést.

Róma adott otthont a háromnapos maratoni kajak-kenu felnőtt és utánpótlás világbajnokságának, ahol a nemzeti válogatottban több váci versenyző is helyet kapott. A nyitónapon rendezték meg a férfi kajakosok egyéni ifjúsági versenyét, amelyen a Váci Hajó SE 17 éves tehetsége, Petró Ádám végig az élmezőnyben haladt egy négyes bolyban, honfitársával, Havas Balázzsal, illetve egy argentin és egy dán versenyzővel. Az első kör után Ádám a negyedik helyen volt, majd feljött másodiknak. Ebben a pozícióban kezdhette meg az utolsó kört is, azonban vetélytársai is három másodpercen belül haladtak. A váci fiú fantasztikusan hajrázott, elhúzott a többiektől, majd az argentin versenyzőt közel hét másodperccel megverve világbajnok lett. A világbajnokságon a szintén váci Boros Adrián 15. helyen végzett futamában, és szintén 15. lett a Noé Bálint, Noé Milán duó a felnőtt kajak párosban.