-labdarúgás
-bírkózás
-úszás
-atlétika

Az élvonalbeli labdarúgó bajnokságban az egykori váci sikeredző, aki immár 500. alkalommal ült első osztályú csapat kispadján, Csank János diósgyőri gárdája vendégeskedett az egykori tanítvány, Nagy Tibor együttesénél. A mérkőzés előtt és közben szépségverseny is szórakoztatta a nézőket. A találkozó sem volt unalmas, hiszen kiállítás, 11-es, rengeteg kapufa, egy gól és váci győzelem született a 90 perc végén. Vác – Diósgyőr 1-0, a váciak gólját Rusvay Gergely szerezte.

A Váci Főnix Sportegyesület 1995-ös születésű utánpótlás labdarúgó csapatai Rákoscsabán vettek részt egy tornán. Az első helyen a Váci Főnix SE "A", a 2. helyen a "B" csapatuk végzett. A legjobb mezőnyjátékosnak Berki Lászlót, a legjobb kapusnak Oláh Krisztiánt a Főnix játékosait választották. A közelmúltban a 2000-es korosztály számára szervezett tornát a váci egyesület, melynek az acsai Általános Iskola sportcsarnoka adott otthont. Itt a Váci Főnix SE csapata nyert, 2. lett a Veresegyház II., 3. a Gödöllő, 4. a Vácrátót, 5. a Veresegyház I., és 6. a Szada csapata. A torna legjobb mezőnyjátékosának a gödöllői Fritz Wilhelmet, legjobb kapusának a veresegyházi Lőrincz Jánost választották, míg a gólkirály a váci Uhler Máté lett.

Az április 17-én Szófiában kezdődő Birkózó Európa-bajnokságon a Gumi-Profi Váci Forma Sportegyesületet 3 versenyző képviseli. A kötöttfogásúaknál az 55 kilogrammos súlycsoportban Oláh Tibor, a 66 kilogrammos kategóriában Drechsler Attila bizonyíthat.
A szabadfogásúak mezőnyében a nehézsúlyúak között 120 kilógrammban pedig Aubéli Ottó kap lehetőséget. Nem tagja a küldöttségnek olimpiai ezüstérmesünk, Bárdosi Sándor, aki a válogatón kikapott Fodor Zoltántól.

A Hosszútávúszó Világkupát április elején rendezték meg a Dubai-i Ajmanban. A 10 kilométeres versenyben rajthoz állt a Váci Vízmű S.E. versenyzője Prohászka Ágnes is, aki a középmezőnyben, a 9. helyen ért célba.

A Magyar Köztársaság 2007. évi 99. Mezeifutó Országos Bajnokságát Nadapon rendezték meg. A Váci Reménység Egyesület sportolói közül az ifjúsági fiúknál 6 kilométeres versenytávon 52. helyen végzett Szaniszló Barnabás, és a 68. helyen ért célba Mészáros Henrik.