Sporthírek
Feltöltötte mjudit - kedd 02 október 2012 - 15:15:50
Vegyes eredmények: Hazai pályán nyertek női kézilabdásaink. Idegenben szenvedett vereséget a férfi kézilabda csapatunk.

Szombaton a Dunaújváros csapatát fogadták a kézilabdás lányok a váci sportcsarnokban. A játékosok 500 néző előtt kezdhették meg a mérkőzést, melyet mindkét fél óvatos feltérképezéssel indított. A váciak már az első percektől kezdve vezettek, negyed óra után már 7-2 arányban húztunk el. Sokszor pontatlan és elsietett volt a hazaiak játéka, ám ezen sokat segített a fiatal Bíró Blanka bravúros védéseinek sorozata. Az első játékrész végére feljöttek a dunaújvárosiak, így már csak 14-10-es fölénnyel mehettünk szünetre. A második félidőt már Tápai Szabinával kezdtük meg, akinek köszönhetően felpörgött a játékunk és a támadásaink is hatékonyabbak lettek. A 46. percben már 10 gólos előnyünk volt, így többet szerepelhettek a fiatalabb játékosaink is. A jó csapatjátékunkkal végül 29-22-re vertük a dunaújvárosiakat. Legközelebb Kiskunhalason mérkőznek meg a Váci NKSE játékosai október 13-án. A hétvégi 60 percet műsorunk után felvételről tekinthetik meg nézőink.

Szombaton a Tatabánya otthonában mérettette meg magát a Váci KSE Csapata. A játékosok 700 néző előtt kezdhették meg a játékot, ami az első percekben a hazaiaknak ment jobban. Az ellenfél fölénye időkérést és kapuscserét eredményezett nálunk, melynek következtében összeszedettebb lett a játékunk. Ezt követően sikerült egy gólos különbséggel felzárkóznunk, a félidő végéig ezt nagyjából tartottuk is, így 15-12-es állásnál kezdhették meg a szünetet a játékosok. A második játékrészben megtorpantak a mieink, a 10 perces gólszünetünket pedig ki is használták a hazaiak. Ekkor egyre többet hibázott a bányászok csapata, így lett volna esélyünk a felzárkózásra. Ez nem sikerült, így végül 29-21-re kikapott férfi kézilabda csapatunk a Tatabányától. Legközelebb október 6-án este hatkor fogadjuk a Gyöngyös csapatát.

NB II-es futballistáink szombaton a Szusza Ferenc Stadionban az Újpest B csapatával mérkőztek meg. A meccset rögtön bravúros védéssel kezdte kapusunk, ám rá két percre ismét előre törtek az újpestiek, majd 10 méterről be is találtak a kapunkba. Erre rögtön jött a mieink válasza, Berki István egyenlített találatával. A váci kapus kétszer is nagyot mentett, így az első játékrészben több találat már nem született. A második fordulót jól kezdtük, Rusvay Gergely passzolt remek labdát Kákonyi Dánielnek, aki értékesítette is azt a bal alsó sarokban. Ekkor hevesen támadni kezdtek az újpestiek, majd egyenlítettek is egy lepattanóból. A mérkőzés végén kétszer is óriási helyzetet hagytunk ki. A hazaiak les gyanús kontráját Petrezselyem buktatta a 16-oson belül, a megítélt 11-esből pedig vezetést szerzett az Újpest. Mindkét csapat a támadószellemű játékot képviselte, ám a végén a hazaiak voltak szerencsésebbek, így 3-2-re kikaptunk a lila-fehérektől. A Dunakanyar-Vác csapata legközelebb október 6-án 15 órakor Putnokon vendégeskedik.

Hétvégén rendezték meg a 3. Vác Rallyt, melyre majdnem kétszáz versenyző nevezett. A versenyekre rengetegen voltak kíváncsiak, de a városban közlekedő versenyautók miatt számos lakossági panasz érkezett az illetékes szervekhez. A vasárnapi futamok két etapban zajlottak, a váci szakasz Gombásról indult Sejcéig, a második szakasz pedig Nagymaros és Márianosztra között volt. Az első helyezett a Kakuszi Zsolt – Kakuszi Csaba testvérpáros lett Kiskőrösről, második helyen végzett a Pethő István – Balogh János duo Szobról, a harmadik helyre pedig a Velenczei Ádám – Csiki Attila páros autózott be Budapestről. A váciak is remek eredményeket értek el, a 7. helyen végzett a Maricsek Miklós – Csáky Richárd páros, a Gönczöl Ferenc – Koskár Andrea duó pedig a 19. helyezett lett.