Sport
Feltöltötte NAT - hétfő 08 október 2012 - 08:36:57
A férfi vízilabdások OB II-es bajnoksága a Cegléden megrendezett dupla fordulóval kezdődött meg. Az alapszakasz C-csoportjának első váci mérkőzését a mieink kezdték góllal, a folytatásban azonban fordított a gyöngyösi csapat, így ők vezettek 6-3-ra az első negyedet követően. A különbség tovább nőtt az összecsapás végére, ekkor már 16-9-es váci vereséget mutatott az eredményjelző, annak ellenére, hogy az utolsó játékrészt a mieink nyerték 2-1-re a tartalékos riválissal szemben. A csapatunkból Fenyvesi Norbert és Pintér Richárd volt a legeredményesebb, előző négyet dobott, míg utóbbi duplázni tudott.

A váciak Eger elleni mérkőzésén is az ellenfél kezdett jobban, az első negyedben már 6-1 volt az állás a javukra. A folytatásban is az egriek akarata érvényesült, aminek következtében 19-12-es győzelmet arattak csapatunk felett. Ezúttal Rácskay Frigyes és Fenyvesi Norbert volt a két legeredményesebb váci, előbbi négy gólt lőtt, míg utóbbi triplázni tudott.

Szerdán a Dunakanyar-Vác játékosai Dányon szerepeltek barátságos mérkőzésen. A mieink végig fölényben játszottak a pest megyei másodosztályú gárda ellen, már a félidőben 4-0 volt az állás a mi javunkra. A hátralévő időben több kapura lövésük is volt a hazaiaknak, ám ezek nem voltak eredményesek. A találkozót végül 7-0-ra nyerték a váciak, ebből négy találatot Palásthy Norbert vállalt magára.

Csütörtökön a Váci NKSE edzőmérkőzésen látta vendégül a Hypo Nö csapatát. Mindkét oldalon hiányoztak játékosok, sőt a vendégeknek még „idegenlégióst” is kölcsönöztek a mieink. Az erőviszonyok hasonlóak voltak a két csapatnál, ám az első játékrész a Hyponak ment jobban, 16-13-ra vezettek. A későbbiekben is tartani tudta az ellenfél a fölényét, így végül 31-25-re nyerte a találkozót Németh András együttese. Női kézilabda csapatunk legközelebb október 13-án, Kiskunhalason lép pályára a bajnokságban.
Híreink végén néhány sportprogramot ajánlok figyelmükbe a hétvégére:
Szombaton 11 órakor NB I-es asztaliteniszezőink fogadják a Komlói Bányászok csapatát a váci Piarista Gimnázium tornatermében. Szintén 11 órakor fiatal úszóink szerepelnek Utánpótlás Versenyen a budapesti Császár-Komjádi Uszodában a 3. forduló keretében. Szombaton 18 órakor pedig a Váci KSE látja vendégül Gyöngyös csapatát a váci sportcsarnokban.