Sporthírek
Feltöltötte mjudit - csütörtök 11 október 2012 - 09:29:13
Kikaptak csapataink: Vereséget szenvedtek asztaliteniszezőink és futsalosaink is. A Dunakanyar-Vác csapatát teljesen kivásárolta egy angol cég.

Hétvégén halasztott mérkőzést játszott NB I-es asztalitenisz csapatunk a Komlói Bányászok ellen. A szeptember 9-i játszma a komlói Pálos Péter paralimpiai szereplése miatt hiúsult meg, aki végül arannyal tért haza Londonból. A váciaknak nem volt könnyű dolga hétvégén, ugyanis két állandó játékosuk is távol maradt. Martinecz Gyulának külföldön volt jelenése, míg Buzás Zoltán párosban indult Daru Zsolttal a korábbi keltezésű dr. Bándi Andor Nemzetközi Emlékversenyen, ahol második helyezést értek el. Így első helyre került Héjj Marcell, aki két mérkőzést nyert a komlói csapat ellen, Agócs Péter pedig egyéniben és Jóna Andrással párosban is 1-1 párharcot nyert a vendégek ellen. Sajnos ez kevés volt a győzelemhez, végül a Komlói Bányászok 14:4 arányban nyerték a találkozót.

Hétfőn a Fehérvár csapata ellen játszottak NB II-es futsalosaink idegenben. Hátránnyal indultak a mieink, ugyanis egy cserével érkeztek az ellenfél otthonába. Ennek köszönhetően hamar elfáradtak a váci fiúk, így már a 14. percben 5-0 volt az állás a hazaiak javára. A 16. percben Hirt Gergely találatával sikerült szépítenünk. Nem örülhettünk sokáig, ugyanis a következő 20 percben ismét a Fehérvár akarata érvényesült, ekkor már 13-1-re sikerült elhúzniuk. A 38. percben Krasnyánszki Martin góljával ismét sikerült a szépítés, ám erre az ellenfél is találattal válaszolt. Ezután még Bozori Balázs volt eredményes a mieinknél, de ahogy az előbbiekben, úgy erre is volt válaszuk a hazaiaknak, így végül 15-3-as vereséget szenvedtünk a Fehérvár csapata ellen.

A váci futball klubnak immáron 100 %-os tulajdonosa lett egy angol befektető, aki már hat éve tevékenykedik hazánkban. Az elmúlt időszakban vásárolta meg John Marshall a Dunkanyar-Vác Labdarúgó Kft. teljes tulajdoni részét, majd ezek után át is világítatta a váci csapatot. Az új tulajdonos folytatni kívánja a klub rendbetételét, amelynek következtében személycsere is történt Vácon, Berki Krisztián távozott tanácsadói szerepköréből. A klub elnöke, Bodonyi Béla elmondta híradónknak, hogy Berki az itteni munkáját már befejezte, sokat köszönhetnek neki, ám a továbbiakban nem folytatja a közös munkát a váci csapattal. A közeljövőben a gazdasági háttér stabilizálása a cél, melyre John Marshall kész komoly összegeket áldozni. Bodonyi Bélától megtudtuk, hogy a fejlesztések mellet az utánpótlás-nevelésre is nagy hangsúlyt kívánnak fektetni, valamint a következő években az NB I-be való feljutás is célja lesz a csapatnak.

A Váci KSE második csapata hazai pályán folytatta szereplését a Pest megyei bajnokságban Veresegyház ellen. A mérkőzés esélyesei a mieink voltak, ezt sikerült is bebizonyítani a lefújásig. A nézők nem egy magas színvonalú meccset tekinthettek meg, ám az eredményen ez nem változtat, a váciak fölényes győzelmet arattak és 37-28-re verték a vendégcsapatot.
A Váci KSE első csapata pénteken idegenben mérkőzik meg a kecskeméti gárdával a bajnokság következő fordulójában.