Feltöltötte NAT - hétfő 15 október 2012 - 09:07:56
Ismét vereséget szenvedtek a Váci KSE fiataljai. Országos Atlétikai Csapatbajnokságon remekeltek általános iskolásaink.

Az országos ifjúsági kupa keretében Gyöngyösön léptek először pályára a Váci KSE fiataljai. Mivel a hétvégi bajnoki mérkőzésen nyertek nálunk a hevesiek, szerdán már tapasztalatainkat felhasználva léptünk ellenük pályára. Az első harminc perc szinte megegyezett a múltkori teljesítménnyel, fej-fej mellett haladt a két csapat. A hazaiak élve a hibáinkkal, egy-két gólos fölénnyel tudtak menetelni. Több ziccert és egy hétméterest is kihagytak a mieink. A félidei hajrában már lelkesen küzdöttünk, aminek meg is lett az eredménye, 16-16-os döntetlennel mehettünk szünetre. A fordulót követően felpörögtek a váciak és elhúztak az ellenféltől, akik ezzel nem tudtak mit kezdeni. A folyamatos bírói tévedések következtében többször is feljöttek a hevesiek, de ez már soknak bizonyult a mieinknek. Bár alázattal küzdöttünk, végül 31-29-es vereséget szenvedtünk a gyöngyösiek otthonában.
Junior kézilabdásaink is Gyöngyösön kezdhették meg az Országos Junior Kupát. Mindkét csapat lendületesen kezdett, egészen a 15. percig kiegyenlített játék folyt a pályán. Ezt követően belehúztak a hazaiak, majd sikerült jól elhúzniuk. Ekkor már csapatunk is meg csömörlött, semmi sem sikerült a mieinknek. A félidő végére összeszedtük magunkat, ám felzárkózni nem tudtunk. A fordulót követően megújult a váciak játéka, hatalmas iramot diktáltak, azonban a nagy hátrány miatt elkapkodták a befejezéseiket. A hajtásunknak meg lett az eredménye, sikerült faragnunk az ellenfél előnyéből, de három gólnál közelebb már nem engedtek minket. A második félidőt remekül teljesítették a mieink, a stabil gólkülönbség miatt azonban 29-26-ra tudott nyerni a gyöngyösi gárda.
A női vízilabdások OB I/B-s bajnoksága dupla fordulóval kezdődött meg Budapesten. Az alapszakasz B-csoportjának első váci mérkőzését a mieink kezdték jobban a debreceniek ellen. Már az első negyedet követően 6-1-es előnyünk volt, ezután egyértelmű volt, hogy a továbbiakban egyoldalú lesz a küzdelem. Nagy örömünkre ez így is lett, hiszen a mérkőzést 20-5-ös váci győzelemnél fújták le.
A váciak Pozsony elleni mérkőzésén már nagyobb erőbedobásra késztetett az ellenfél. Hiába kezdtünk nagyon jól a magyar bajnokságban szereplő szlovákiai gárda ellen, a záró negyedre már egy gólnyira csökkent a négygólos előnyünk. Ezután erősíteni tudtak a váciak, majd végül 12-9-re meg is nyerték az összecsapást. A csapatunkból Kőrösi Andrea és Hernold Eszter volt a legeredményesebb, előző négyet dobott, míg utóbbi triplázni tudott. A következő dupla fordulót legközelebb november végén rendezik majd.
A négyszeres Bajnokok Ligája győztes váci gombfoci csapat a múlt héten megnyerte a másodosztály csapatbajnokságát, így kiérdemelték, hogy jövőre már az élvonalban bizonyíthassanak. 2010-ben a mieink nem tudták vállalni az elsőosztályú szereplést, ezért az országos szövetség a harmadosztályba sorolta a csapatunkat. A két év alatt mind a 31 mérkőzésünket nagy fölénnyel nyertük, valamint az NB II-es pontkirályi címet magunknak tudhatjuk Kovács Balázs teljesítményével.
A váciak tartalékos szektorlabdásai is a második osztályban szerepeltek idén, ám ők a bent maradásért küzdöttek idén. A hazai B-csapat végül 10 pontot vert a kieső együttesekre, és biztos bent maradóként a középmezőnyben végzett.
Országos Atlétikai Csapatbajnokságot rendeztek a napokban általános iskolásoknak a Népstadionban. A megmérettetésen két váci iskola is képviselte városunkat, a Földváry Károly Általános Iskola és az Árpád Fejedelem Általános Iskola tanulói is eredményesen szerepeltek. A Földvárys lányok magasugrócsapata a második helyet szerezte meg a diákolimpián, úgy, hogy azonos eredményt értek el az első helyezettel. Az Árpádosok a pontversenyben 4. helyen végeztek a közel 5000 iskola közül. A lányok távolugró csapata a dobogó legtetejére állhatott, a súlylökő csapatuk ezüstérmet szerzett, míg a kislabdahajító csapatuk bronzérmes lett az országos versenyen. A fiúk is eredményesek voltak, a távolugró csapatuk a 8. helyet szerezte meg, a 10x200m-es vegyes váltófutáson pedig a 12.-ként értek be a célba.
Október 9.-én tartotta éves munkarend szerinti ülését a váci önkormányzat Ifjúsági-Sportbizottsága. A tanácskozáson módosította a szakbizottság a Váci Sport Nonprofit Kft. által az uszoda bérletrendszerét, valamint engedélyezték a Váci Futball Kft. címváltoztatását. Emellett kedvezményekre vonatkozó kérelmeket is elbíráltak, illetve sport kitüntetések adományozásáról is döntött a bizottság.

Híreink végén néhány sport programot ajánlok figyelmükbe a hétvégére:
Szombaton a budapesti Pénzügyőr csapatával játszanak NB I-es asztaliteniszezőink 13 óra 30 perckor idegenben. Szombaton 15 órakor a Dunakanyar-Vác játékosai fogadják a ceglédieket hazai pályán. 18 órakor pedig női kézilabdázóink csapnak össze a kiskunhalasi gárdával idegenben.