Sporthírek
Feltöltötte mjudit - hétfő 05 november 2012 - 14:04:36
Vegyes eredmények: Remekeltek a váci evezősök. Vereséget szenvedtek asztaliteniszezőink.

NB II-es futsalosaink a solymári Külker csapatánál léptek pályára a hétvégén. Az eddigi gólzáporok után ez alkalommal mindkét csapat a biztonságos játékra törekedett. A váciak ismét kevés cserével érkeztek az ellenfél otthonába, így várható volt, hogy a játékosok elfáradnak a második félidőre. A hazaiak már a 22. percben vezettek 4-0-ra, a mieink csak rá két percre tudtak szépíteni Greff Ádám találatával. A második játékrészben már egyik csapat sem tudta gólra váltani a helyzeteit, így az állás maradt, és végül 4-1-es vereséget szenvedett csapatunk a solymáriak otthonában.

Csepelen rendezték meg szombaton a hosszú távú versenyt, amely az idei evezős szezon utolsó megmérettetése volt. A négypárevezősök női tanuló korcsoportjában, valamint a hagyományos férfi serdülő négyesek versenyszámában is váci győzelem született. Szintén a dobogó legfelső fokára álhatott Galambos Péter férfi könnyűsúlyú kategóriában. A hétvégén Drezdában tartott tíz kilométeres nemzetközi versenyen is megmérettették magukat a magyar négypárevezős csapat tagjaként a Vác Városi Evezős Club kiváló evezősnői, Dr. Szabó Katalin, Bácskai Dominika és Kurdi Laura, Gyimes Krisztinával kiegészülve az ezüstérmet szerezték meg a németországi viadalon.

NB I-es asztaliteniszezőink vasárnap a BVSC csapatát fogadták hazai pályán. A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, mindkét páros játszmájukat biztosan nyerték. A továbbiakban is a zuglóiak akarata érvényesült, Héjj Marcell és Agócs Péter nem tudtak meccset nyerni, míg Martinecz Gyula és Buzás Zoltán egyéni párharcban egyszer volt eredményes. Így végül 16:2 arányban kikapott a váci csapat a zuglói gárdától – olvasható a szövetség honlapján.