Sporthírek
Feltöltötte mjudit - csütörtök 08 november 2012 - 09:17:52
Vereséget szenvedett a Váci KSE nemzetközi barátságos mérkőzésén. Fölényes győzelmet arattak viszont NB I-es asztaliteniszezőink.

A Váci KSE játékosai pénteken a chilei válogatott csapatát fogadták előkészületi mérkőzésen. A találkozót a korábban tervezett esti időpont helyett a délelőtti órákban tartották meg. A hazánkban készülő dél-amerikai válogatott ellen a váci edző próbált mindenkinek játéklehetőséget biztosítani. A mérkőzés felkészülésül is szolgált csapatunknak a jövő heti Magyar Kupa - és az alsóházi rangadó mérkőzésére. A váciak ezúttal elég fáradtan játszottak, de mivel ez alkalommal nem az eredmény volt az, ami számított, így a vereség is építő jellegű volt. A hazaiak 33-27-re kaptak ki a chilei gárdától.

NB I-es asztaliteniszezőink szombaton a mohácsiak együttese ellen léptek pályára idegenben. Az első páros mérkőzést a hazaiak nyerték, ám a továbbiakban nem sok esélyt adtak a szépítésre a vendégek. A váciak ezúttal a legjobb játékosaikkal szálltak harcba, így szinte borítékolható volt a meccs eredménye. Végül 16:2 arányban győztük le a mohácsi gárdát a vártak szerint. A váciak közül Martinecz Gyula összesen ötször volt eredményes, míg Agócs Péter, Buzás Zoltán és Héjj Marcell négy-négy játszmát nyert– olvasható a szövetség honlapján.

A Váci KSE második csapata vasárnap a Budai Farkasok ellen lépett pályára a pest megyei bajnokság keretében. A múlt heti vereség után a csoport leggyengébb csapata ellen már javítani tudott senior gárdánk. Az első félidőben remek volt a védekezésünk, hiszen összesen csak négyszer tudták a farkasok megzörgetni a hálónkat. A második játékrészben már kiegyensúlyozottabb játék folyt, ám a fölényes vendég győzelmet még így sem fenyegette veszély. Végül 30-17-re vertük meg a budai csapatot, így a váci gárda továbbra is vezeti a pest megyei bajnokság tabelláját.