ESTV, a Térség Televíziója
Nézzen minket Online is!


Évtizedekig a fiatalokért. Díszdiplomás pedagógusokat köszöntöttek.
Feltöltötte mjudit - csütörtök 08 november 2012 - 09:26:08
Szerdán délelőtt köszöntötte a város a díszdiplomás pedagógusokat az Értéktár kiállítótermében. Mint elhangzott, a most elismerésben részesült váci tanárok legkevesebb 30 évet töltöttek el a pályán. Köszöntésükre a város minden évben ünnepséget rendez, ahol rövid műsorral, méltatással, ajándékokkal és fogadással kedveskednek az idős pedagógusoknak.

Több évtizedes tanári munka áll a szerdán köszöntött váci pedagógusok mögött. Az önkormányzat minden évben ünnepséget szervez azoknak az idős tanároknak a tiszteletére, akik legalább ötven éve szerezték meg diplomájukat, majd évtizedekig tanították és nevelték a város diákjait. Az idei rendezvényt az Értéktár kiállítótermében tartották, ahol a polgármester is köszönetet mondott az a tanárok munkájáéért. Mint mondta, hivatásuk egy rendkívüli erőfeszítést igénylő, ám sokszor nem eléggé megbecsült szakma.

Fördős Attila, polgármester, Vác
Egy olyan csodálatos életpálya, amely során a gyerekekből ember tudnak faragni és ezenközben biztos, hogy sokszor sérültek is, sokszor a magánéletüknek is a rovására ment, ezt, mint pedagógusgyerek, és mint rossz gyerek is tanúsíthatom…

A versekből és dalokból álló műsorral idén a Radnóti, illetve az Árpád iskola kedveskedett a nyugdíjas pedagógusoknak. A hagyományok szerint ezt követően minden díszdiplomást egykori munkahelyük jelenlegi igazgatója méltatott.

Magyari József, igazgató, Árpád Fejedelem Általános Iskola, Vác
…volt kollégái szeretettel emlékeznek rá, szinte ma is látják kedves, mosolygós alakját, ahogy végigballag a folyosón és közben valami szép régi dalt dudorászik, azt sugallva, hogy minden gond ellenére az élet szép és sok örömet tartogat még.

A méltatásokat követően a díszdiplomás pedagógusoknak virágcsokrokkal és ajándékokkal köszönték meg áldozatos munkájukat. Az ünnepség végül fogadással zárult. Az elismerésben részesült hét pedagógus nevét és méltatásukat honlapunkon olvashatják nézőink.


---------------------------

DÍJAZOTTAK NÉVSORA, MÉLTATÁSOK:

Tóth Lászlóné (Somlai Gizella)

Biológia-kémia szakon szerzett tanári diplomát. 1951-től van a pedagógus pályán. 1956-tól tizenhat éven át tanított a Hámán Kató Általános Iskolában. A szemléltetés, megértés érdekében növény- és rovargyűjteményt készített a tanulóknak. A természet ismeretére és szeretetére tanította őket azzal is, hogy állandó turistatippeket adott nekik. Nyugodt, kiegyensúlyozott egyénisége a tanítványai és pedagógusa kollégái előtt is követendő példa.

Nemeskéri Ferencné (Takács Margit)

Matematika-fizika szakos tanár. 1949-től nyugdíjazásáig tanított a Hámán Kató Általános Iskolában. Példamutató eredményességgel és kitartással fejlesztette tanítványait, akik a középiskolában nagyszerűen megállták a helyüket, munkáját városszerte elismerés övezte. A gyengébb tanulókat rendszeresen korrepetálta, a szakkörön pedig a továbbtanulókkal foglalkozott. Minden óráján a logikus gondolkodásra, a matematikai nyelv szabatos használatára, tervszerű, pontos munkára nevelte tanítványait.

Bakter Ferencné (Kocsis Katalin)

Kiemelkedő pedagógus egyéniség, aki közel 50 évig foglalkozott a gyermekneveléssel, kezdetben óvónőként, majd több mint 40 évig tanítóként dolgozott. A Földvári Károly Általános Iskolában 37 évig végezte lelkiismeretes oktató-nevelő munkáját. Húsz évig volt az iskola gyermekvédelmi felelős, s mint ilyen igen sokat tett a halmozottan hátrányos helyzetű tanulókért. A városi gyermekvédelmi munkaközösség vezetője volt. Lelkiismeretes, precíz, pontos, igen jó közösségi érékekkel rendelkező pedagógus volt.. Tanítói munkájára mindig a széles körű nevelő jelleg volt jellemző. A gyermekekért végzett munkájáért többször kapott elismerést. Szakmai és emberi értékei miatt munkatársai, a szülők és a tanulók szeretik, tisztelik.


Fábián József:

Matematika-fizika szakos tanár. 1947-ben kezdte a tanári pályafutását. 1968-tól Vác város matematika-fizika szakfelügyeletét látta el. 1993-tól a váci járás iskoláit is szakfelügyelete. Szakmai téren magasan az átlag feletti képzettséggel rendelkezik. Elméleti ismereteit a gyakorlatban, a tanítási óráin nagyszerűen alkalmazta, kamatoztatta. Az iskolavezetésnek mindig komoly támasza volt. Tanítványai rajongtak érte és a mai napig szóló igeként emlegetnek egy – egy bölcs mondását.


Demjén Jánosné:

1951-ben tanítóként kezdte nevelő-oktató munkáját. Tanítói és igazgatóhelyettesi munkáját nagy szakértelmemmel, lelkiismeretesen végzete. Tanítói munkájában különösen nagy gondot fordított a szilárd alapismeretek kialakítására, a tanulók önálló munkáltatására, a tehetséggondozásra, és a felzárkóztatásra is. Igazgatóhelyettesi tevékenységére a pontosság, a következetesség és a lelkiismeretesség volt jellemző. Kollégáival szemben emberséges, tisztelettudó, humánus, de mindig tárgyilagos, igazságos volt. A nevelőtestületi egység megőrzéséért, az iskolavezetés és a nevelőtestület közötti jó munkakapcsolat megteremtéséért fáradozott.


Sík Jánosné:

Sík Jánosné Békéscsabán született, majd Szarvasra költözött családja és ott szerzett tanítói oklevelet 1947-ben. Még ebben az évben férjhez is ment és Dánszentmiklósra költöztek, de ott sajnos ő nem kapott állást, 1949-ben áthelyezést kaptak Pilisborosjenőre, itt már mindkettőjüknek volt munkája, így ekkor, mint óradíjas tanító kezdte meg sokévtizedes nevelő munkáját.
Szolgálati és népgazdasági érdekből többször lettek áthelyezve.
Rövid ideig tanított Törtelen, majd nyolc évig Abonyban, ezután nevelőotthoni nevelőként Pomázon. Az intézet átszervezését követően igen nehéz feladatot végzett, amikor nehezen nevelhető gyermekeket tanított, nevelt. A nem könnyű feladat után ismét alsó tagozatosokat tanított.

1972-től a váci Petőfi Sándor Általános Iskola gombási iskolájában tanított, majd 1974-ben alapító tagja volt a Gábor József Általános iskola tantestületének.
Alsó tagozatos tanítóként dolgozott, majd napközi csoport vezetőjeként, majd a napközis munkaközösség vezetőjeként végzett kiváló oktató –nevelő munkát. Gondosan összeállított munkatervét magas színvonalon valósította meg.
Sokat tett a szabadidő helyes kulturált eltöltésére nevelés területén.
Napközis foglakozásai mindig követendő példaként álltak nevelőtársai előtt. Nevelési módszereit, tapasztalatait szívesen osztotta meg kollégáival.
Társadalmi munkák végzésénél mindig lehetett rá számítani. Iskolai takarékbélyeg- felelősként sokat tett a tanulók takarékosságra neveléséért.
Nyugdíjazása után is még több évig dolgozott iskolánkban.



Hámori Endréné:


Hámory Endréné (szül. Tahin Eszter) a Selye János Humán Szakközépiskola nyugdíjas magyar-német szakos középiskolai tanára, oklevelét jeles minősítéssel1962-ben szerezte az ELTE Bölcsészkarán.

1962. 08.01-től a váci Sztáron Sándor Gimnáziumban dolgozott, ahonnan iskolánk jogelődjébe, a Géza Király téri Gimnáziumba helyezték át 1967. nyarán, az új iskola megnyitásakor. Iskolánk alapító tanára, szinte egész munkássága, tartalmas és színvonalas munkával eltöntött tanári pályája iskolánkhoz fűzödik.
Neve, tanári munkássága évtizedek óta minőséget jelent.
Emberi tartása, vitalitása, szaktudása, hivatástudata miatt a tantestületben is vezető szerepet töltött be, a kezdetektől egészen a nyugdíjas évekig.
A humán munkaközösség vezetője, az iskolai ünnepélyek, szavalóversenyek, kultúrális rendezvények fáradhatatlan szervezője, folyamatosan osztályfőnök, mind tanári, mind osztályfőnöki munkáját lelkiismeretesség, odaadás, precizitás jellemzi. Önmagával szemben maximalista, diákjaitól is eszerint követel, példájával tanártársainak is nagyon magas mércét állít fel.
A rendszerváltás előtt hosszú ideig csak egyik szakját, a magyart taníthatta, emellett idegenvezetőként a német nyelvet is folyamatosan gyakorolta, itthon és külföldön egyaránt.
1990 után nagy lelkesedéssel vetette bele magát a német nyelv oktatásába, neki köszönhető, hogy az iskola jó kapcsolatot épített ki németországi partner intézményekkel (DSK) illetve Waldshut, Finsterwalde középiskolái).
A kiutazók nyelvi felkészítését a rá jellemző szakértelemmel, lelkesedéssel, odaadással és elkötelezettséggel végezte, az ő érdeme, hogy tanulóink közül sokan nyelvvizsgát tettek. Lelkes híve és beindításától motorja volt az iskola nyelvi előkészítő osztályainak.
1994-ben nyugdíjba vonult, de 2008-ig töretlen hittel és lekesedéssel tanított tovább iskolánkban.
1998-ban megkapta a Vác Városi Önkormányzat által alapított Váci Katedra elismerést.



email to someone   Nyomtatóbarát változat  

Impresszum | Szerzői jogok | Adatvédelem
Ez az oldal e107 portál rendszert használ.
Az oldalt a Alfa Byte üzemelteti.