Sporthírek
Feltöltötte mjudit - kedd 13 november 2012 - 13:13:47
Fontos győzelemmel dobogós helyet szereztek futballistáink. Vereséget szenvedett viszont férfi kézilabda csapatunk Pécsen.

A Váci KSE játékosai pénteken a pécsiek ellen léptek pályára idegenben. A mérkőzést jól kezdték a váciak, az első 10 percben szinte minden átlövésük találattal zárult. A folytatásban azonban meghanyatlott a vendégek védelme, 7 perc alatt mintegy 7 gólt kaptak zsinórban. Csapatunkon az időkérés sem segített, támadásaink erőtlenek lettek, ráadásul kapunk sem bizonyult bevehetetlennek. A fordulót követően sem javult a váciak teljesítménye, ekkor már 7 találattal húztak el a hazaiak. Bajorhegyi és Nikolicza párszor megzörgette a baranyai hálót, ugyanakkor az ellenfél is sorra szerezte a pontokat. Az utolsó 10 percben magára talált a váci csapat, mindent megtettek a felzárkózás érdekében, ám ez csak 2 gólos hátrányig sikerült. A hajrában az ellenfél sem tétlenkedett, így végül 35-30-as vereséget szenvedett a Váci KSE Pécsen.

A Dunakanyar-Vác csapata a másodosztályú focibajnokságban a Nyíregyházát fogadta szombaton. Heves játékkal kezdett mindkét fél, ezt mutatja az is, hogy Rása Gergőről leszaggatták a mezét, így kénytelen volt újat húzni magára. A 17. percben egy potya labdát értékesített a Vác, 10 méterről talált a kapu jobb alsó sarkába Pap Roland. Továbbra is a hazaiak akarata érvényesült, sőt még a fölényüket is megduplázhatták volna, ám elhibázták a ziccerüket. A második játékrészben szinte rögtön büntetőt ítéltek a mieinknek, ám a lövés a kapufát találta el. A 63. percben egyenlíteni tudott a vendég gárda, Csorba lőtt a rövid sarokba. A hajrában ismét a váciak akarata érvényesült, Papp Kristóf buktatásáért újabb büntetőt ítéltek a javukra, amit a csereként beállt Rusvay Gergely magabiztosan értékesített. Ezzel 2-1-es győzelmet aratott csapatunk a Nyíregyháza felett, mellyel az előkelő 3. helyet foglaltuk el a tabellán.

A Váci NKSE vasárnap a horvát Lokomotiva Zagreb otthonában lépett pályára a Kupagyőztesek Európa Kupájának keretében. A mérkőzés kiegyenlített játékkal kezdődött, a csapatok fej-fej mellett haladtak. Ezt követően 2-3 találattal húztak el a váciak, ám hamar egyenlíteni tudott az ellenfél. A vendég időkérés meghozta az eredményét, 16-14-re nyerték az első félidőt. A folytatásban megromlott a váciak teljesítménye, ugyanis 20 perc alatt csak négyszer találtak a hazai hálóba. A továbbiakban már 4 gólos fölényre tett szert a horvát csapat, melyet megpróbáltak ledolgozni a mieink. Ez 2 találatig sikerült is, így végül 28-26-os vereséget szenvedtünk Zágrábban. A visszavágóra a váci sportcsarnokban kerül sor szombaton 18 órakor.