Feltöltötte NAT - kedd 04 december 2012 - 11:38:03
Vereséget szenvedett a Váci KSE a csurgói gárda otthonában. Hazai pályán győzedelmeskedtek NB I-es asztaliteniszezőink a szombathelyiek ellen.

A Váci KSE szombaton Csurgóra látogatott a 13. forduló keretében. Csapatunk első élvonalbeli mérkőzését a hazaiak ellen nyerte, ám azóta a csurgói gárda a tabella harmadik helyére tornázta fel magát, így igazi visszavágóra számíthattunk ellenük. A vendégeknek az első tíz percben sikerült lépést tartani a nagy iramot diktáló ellenféllel, azonban a folytatásban a hazaiak szinte blokkolták a támadásaikat. Valamint csapatunk védekezése és hálóvédelme sem volt elég hatékony, amin a kapuscserénk sem tudott igazán javítani. A második játékrész sem hozott nagy változást, ám a tízedik percet követően sikerült a váciaknak felpörögni, és el kezdtek felzárkózni. A javulás azonban csak átmenetinek bizonyult, percek múlva már 10 gólos volt a vendégek hátránya. A hazai fölényből csak az utolsó 5 percben tudott faragni csapatunk, így végül 29-21-es vereséget szenvedtek a csurgói gárdától.

NB I-es asztaliteniszezőink vasárnap a szombathelyieket fogadták hazai pályán. A tabellán előkelőbb helyen szereplő ellenféllel szemben izgalmas és szoros mérkőzésekre számíthattak a váciak. A párharcokat a mieink kezdték jobban, ugyanis mindkét páros játszmájukat megnyerték kezdésképpen. A továbbiakban is jól teljesítő hazaiak végül 11:7 arányban győzedelmeskedtek a szombathelyi gárda felett. A mieink közül Buzás Zoltán és Agócs Péter volt a legeredményesebb, mindketten 3-3 játszmát nyertek. Martinecz Gyula kétszer tudott győzni, míg Héjj Marcell ez alkalommal egy mérkőzést hozott csapatunknak.

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Szövetség díjátadón köszöntötte az idei év legjobb sportolóit. A díjazottak névsorán ez alkalommal két váci evezős is szerepelt. Az olimpiai bajnok és olimpiai érmes, egyetemi-főiskolai tanulmányokat folytató sportolóknak járó elismerések átadását a 2012-es évben egyetemi világbajnokságokon eredményes versenyzők kitüntetése követte, köztük öt evezős elismerése. Díjat vehetett át Galambos Péter, a Vác Városi Evezős Klub sportolója, aki a Kazanyban megrendezett egyetemi világbajnokságon szerzett aranyérmet. Valamint elismerték az egyetemi világbajnokság ezüstérmeseit is, Gyimes Krisztinát, a Danubius Nemzeti Hajós Egylet versenyzőjét és
Szabó Katalint, a Vác Városi Evezős Club sportolóját. Gratulálunk nekik!