Feltöltötte NAT - kedd 11 december 2012 - 08:43:21
Vereséget szenvedett a Váci KSE a világklasszis Veszprém ellen. A váci futballisták lettek a legsportszerűbbek a másodosztály keleti csoportjában.

A Váci KSE szombaton a világ egyik legjobb csapatát, a Veszprémet fogadta hazai pályán. Mindkét oldalon hiányoztak játékosok, a mieink közül Nikolicza Renátó küzdött vírusos gyomorfertőzéssel. A találkozót bátran kezdték a váciak, az első percekben még a vezetést is megszerezték. Azonban ez nem tartott sokáig, hiszen a vendégek egy 5-0-s etappal válaszoltak, majd át is vették a vezetést. A folytatásban tovább nőtt a veszprémi fölény, ám a hazaiak is mutattak be szép akciókat, végül a szünetre 21-10-es előnnyel mehettek a vendégek. A fordulót követően több csere is történt a váciaknál, ám az állás továbbra sem nekik kedvezett. Ennek ellenére nem adták fel a hazaiak, több támadást is értékesíteni tudtak. A hajrában még junior korú játékosaink is lehetőséget kaptak, amivel élni is tudtak a fiatalok. Végül 37-22-es vereséget szenvedett a Váci KSE a klasszis ellenféltől. A Veszprém elleni 60 percet műsorunk után felvételről tekinthetik meg nézőink.

A Váci KSE juniorjai is harcba szálltak a veszprémiekkel. A mérkőzést nagy iramban kezdték a csapatok, kemény védekezést és gyors támadásokat láthattak a szurkolók. A váciak jól kezdtek, a 15. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ekkor már átvették a vezetést a vendégek, akik remek védekezést mutattak be. A szünetre azonban a mieink mehettek 13-10-es fölénnyel. A második játékrészben továbbra is tartották előnyüket a váciak, a 45. percben már 19-17 volt az állás a javukra. A kemény csatában azonban fáradni kezdett csapatunk, kapusteljesítményünk és védekezésünk is gyengülni látszott, valamint támadásaink is erőtlenné váltak. A vendégek ezt kihasználva ismét átvették a vezetést, végül 31-25-ös vereséget szenvedtek juniorjaink a veszprémiek ellen.

A Magyar Labdarúgó Szövetség Etikai és Fair Play Bizottsága idén is ismertette az őszi szezon fair play rangsorait. Az élvonalban a Debrecen végzett az első helyen, míg a másodosztályban a Dunakanyar-Vác végzett az élen Keleten, Nyugaton pedig Csákvár volt a legsportszerűbb. A szövetség minden évben készít rangsort a sárga- és piros lapok, valamint kiállítások alapján.