Feltöltötte NAT - kedd 22 január 2013 - 09:43:13
Két vereség után győzelemmel javítottak a bajnokság alapszakaszában a váci kézilabdázónők.
Bronzérmet szerzett az olimpiai fesztiválon Noé Zsombor, váci kajakos.

A vártnál sokkal szorosabb mérkőzésen gyűjtötte be újabb két bajnoki pontját a váci NB I-es női kézilabda együttes. Gulyás István edző tanítványai a kieső helyen, de nagyon tehetséges fiatalokból álló debreceniek ellen hatvan percig keresgélték önmagukat és gólerős átlövő játékukat. A szünetre kialakult 11-9-es váci előny nagyrészt a jól védő Juhász Edinának volt köszönhető. A folytatásban eddig szokatlan módon inkább a hazai szélsők voltak eredményesek, míg középen jobbára csak küszködtek a mieink.
Végül 26-22-re nyert a Váci NKSE a lelkes vendégek ellen. A sikerből a legtöbb góllal Ana Niksics, Ivanics Dóra és Szondi Zsófia vette ki részét. A továbbra is dobogós pozícióban található csapatunk legközelebb január 26-án Dunaújvárosban lép pályára.
A Debrecen elleni mérkőzést pedig ma esti adásunkban felvételről megtekinthetik kedves nézőink.

Megkezdte az előkészületi mérkőzések sorozatát az NB II-es váci focicsapat. A felnőtt együttest működtető gazdasági társaság tulajdonlása körül ismét fellángoló jogi és személyeskedő vitákon túllépve két könnyed győzelemmel kezdte el tesztmérkőzéseinek sorát a Dunakanyar-Vác. A februári kupa- és a március eleji bajnoki folytatásra készülő gárda szombaton a szérűskerti műfüves pályán előbb a megyei bajnokságban szereplő dányiakat verte 7-0-ra, majd a Tura ellen nyert 4-1-re. A mieink kispadján már helyet foglalt Mózner János vezetőedző, aki az első mérkőzésen a fiatalokat, míg az NB III-as Tura ellen a másodosztályban vitézkedő felnőtteket szerepeltette. A Vác a tervek szerint szombaton a Léva csapatát fogadja újabb edzőmérkőzésen.

Két számban állt rajthoz Vass Péterrel párban az Ausztrál Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon Noé Zsombor. A mérlege: egy-egy bronzérem és 5. hely.
A 14-18 éves korosztály részére négy sportágban megrendezett világversenyen a Váci Hajó SE sportolója a dunafüredi Vass Péterrel előbb a kajak párosok ezer méteres számában indult. A viadalon a mieink a harmadik helyen értek célba, így bronzérmet szereztek. Másnap a sprintszámban kétszáz métert kellett megtennie a mezőnynek és ez a másik magyar duónak sikerült a leggyorsabban. Utánuk három hazai páros ért célba, míg a mieink ötödikek lettek.