Feltöltötte NAT - csütörtök 28 február 2013 - 08:23:47
A Magyar Labdarúgó Szövetség rendkívüli licencvizsgálatot rendelt el a váci labdarúgók versenyeztetése kapcsán.
A debreceni dupla fordulóban egy-egy győzelem és vereség volt a férfi vízilabdások mérlege.

Mint beszámoltunk róla, a Dunakanyar-Vác NB II-es labdarúgó együttese a múlt szombaton nem lépett pályára a Videoton elleni hazai kupanegyeddöntőn. Ugyanakkor a másodosztályú szerepléshez szükséges utánpótlás csapatok, illetve a pályahasználati engedély visszavonásával a további bajnoki szereplés is megkérdőjeleződött. Az ügyet a Magyar Labdarúgó Szövetség is vizsgálja, a döntésről pénteki sporthíreinkben hírt adunk.
A tervek szerint viszont március elsején este hétkor NB I-es mérkőzésnek ad otthont a váci stadion. Az Eger élvonalbeli csapata ugyanis a Diósgyőr elleni összecsapást Vácott rendezi és az elképzelések szerint a tavaszi pontvadászatban a további hazai mérkőzéseinek is városunk ad otthont.

A várakozásoknak megfelelően sima hazai sikert hozott az NB II-es váci futsalosok fővárosi vendégjátéka: Ferencváros – Váci Futsal SE 10-2.
A mieink pontszerzésére nem sok esély volt a budapesti fellépésen. A mérkőzés elején még sikerült stabilan védekezni és a Fradi két találatára Rottek Péter révén válaszolni. Ám a folytatásban már a szünetig magabiztos, 5-1-es előnyre tettek szert a zöld-fehérek. A második játékrészben aztán újabb három hazai találat következett. A záró két percben a két ferencvárosi gól a mellett még a mieinktől Benkó Bence is betalált, kialakítva ezzel a végeredményt.
A váciak március első hétfő estéjén a listavezető Dunakeszi gárdáját látják vendégül.

A Váci Vízilabda SE az alapszakasz 5. fordulójában előbb nagy csatában verte 9-8-ra a gyöngyösieket, majd sima, 13-7-es vereséget szenvedett az egriektől.
Az első találkozón jól kezdtek, és már háromgólos előnyben is voltak a mieink, ám aztán előbb egalizált, majd a záró negyed közepén már a vezetést is átvette az ellenfél A hajrában aztán még egyszer rákapcsoltak a váciak és 11 másodperccel a lefújás előtt Fenyvesi Norbert emberelőnyből a győztes gólt is megszerezte a nagyon küzdelmes összecsapáson.
A második találkozó szoros negyedeket láthattunk, ám sajnos mindegyiket a rivális Eger nyerte. A félidőben 7-3 volt az állás javukra, majd a hátralévő időben tovább növelve előnyüket végül hatgólos győzelmet arattak a mieink ellen.
Együttesünk az ötcsapatos csoport harmadik helyén áll. A következő játéknapra március 9-én Vácott kerül sor.