Feltöltötte NAT - csütörtök 21 március 2013 - 09:35:10

A hajrájához közeledik a futsalosok másodosztályú bajnokságának alapszakasza. A váciak a tabellán előttük álló BEAC csapatához látogattak és két ellentétes félidő után 7-7-re végeztek. Szinte a teljes első félidő góltalanul pergett le, a vendég váciak közvetlenül a szünet előt szereztek vezetést. A folytatásban aztán már inkább a támadással törődtek a csapatok. A mieink végig vezettek, ám előbb 6-5-re jöttek fel az egyetemisták, majd az utolsó két percben kétgólos váci előnyt is kiegyenlítettek.
A váciak legeredményesebb játékosa a háromgólos Hirt Gergely volt, míg négy váci futsalos is egy-egy találatot szerzett. A mieink legközelebb hétfőn este győzelmi esélyekkel fogadják az érdi gárdát.

A felnőttekkel párhuzamosan a Váci KSE két NB I-es utánpótlás együttese is befejezte a bajnokság alapszakaszát. A Nemes Tibor által irányított juniorok az öt győzelemmel megszerzett 10 ponttal a nyolcadik helyen zártak, így az egyfordulós, 5-8. helyért vívandó rájátszásban szerepelhetnek. Ezt Soroksáron két nap alatt fogják lebonyolítani és a váciak pont nélkül kezdik a sorozatot.
Horváth László edző vezetésével a klub élvonalbeli ifistái hat pontot szerezve csak a Ceglédet tudták megelőzni az alapszakaszban, így a juniorokhoz hasonló rendszerű rájátszásban, de csak a 9-11. helyért folytathatják.

Tavaszköszöntő ünnepséggel indították az idei szabadtéri idényt a Vác Városi Evezős Club vezetői és sportolói
Március 9-én a Patay László Csónakház előtti téren a Himnusz dallamaira felvonták a nemzeti, a városi és az egyesületi lobogót. Ünnepi beszédében Ribáryné Pál Katalin elnökségi tag szólt az idei esztendő jubileumi évfordulóiról, majd jó egészséget és sok sikert kívánt az előttünk álló idényre.
Az ünnepség záróakkordjaként Vivaldi-muzsika hangjaira a vízre szálló négypárevezős tagjai koszorút helyeztek el a Duna hullámain.