Sporthírek
Feltöltötte e107 - péntek 29 március 2013 - 15:09:54
A sereghajtó elleni sima győzelmükkel bejutottak a felsőházi rájátszásba az élvonalbeli váci kézilabdázónők, míg a 7-től 11. helyért játszandó férfi kézilabda rájátszás első fordulójában a váci férfiak Cegléden szenvedtek vereséget.

Magabiztos győzelemmel fejezte be az alapszakaszbeli hazai mérkőzéseinek sorozatát a Váci NKSE. Gulyás István edző tanítványai kissé döcögős első félidő után 33-26-ra nyertek a sereghajtó BSE ellen.
A több hiányzó játékosát nélkülöző hazaiak ellen a 27. percben még 13-13-as döntetlenre álltak a vendégek és csak a jó félidei váci hajrá után alakult ki a szünetre az addigi legnagyobb különbségű, 18-14-es hazai előny. A folytatásban is többet hibáztak a megszokottnál a mieink, akik Juhász Edina kapuba állása után, 23-20-as állást követően zsinórban dobott öt góljukkal döntötték el véglegesen a pontok sorsát.
A Vác legeredményesebb gólszerzője ezúttal is Klivinyi Kinga volt, aki kilenc alkalommal talált a fővárosiak kapujába. Egy fordulóval az alapszakasz vége előtt a 4. helyen áll csapatunk. Egy helyet akkor javíthat, ha a szombaton este hat órakor kezdődő veszprémi fellépésük alkalmával több pontot gyűjtenek, mint a másnap Székesfehérvárra utazó Érd.

Cegléden kezdte meg az alsóházi rájátszást a Váci KSE. A roppant szoros induló tabella miatt jó lett volna egy idegenbeli bravúrral rajtolnia Rosta István csapatának, ám ez a kevés gólt hozó találkozón elmaradt. A mérkőzés első negyedében egyenlő erők küzdelmében tartotta a döntetlent csapatunk, ám a félidőre már 12-10-es előnnyel fordulhattak a hazaiak. A folytatásban is 2-3 találatnyi hátrányban voltak a mieink. Nagy küzdelem volt a jellemző a megyei rangadóra, melynek hajrájában egy gólra feljött a Vác, de sajnos pontot rabolnia nem sikerült a 20-19-es hazai sikert hozó találkozón.
A csonka mezőny miatt a váciak a következő fordulóban szabadnaposak lesznek, majd április 19-én győzelmi kényszerrel fogadják a pécsieket.

Lebonyolították a férfi kézilabda élvonal ifjúsági és junior korcsoportjában a rájátszást.
A Nemes Tibor által irányított juniorok Soroksáron két nap alatt három találkozón léptek pályára az 5-8. helyért vívott mérkőzéseken. Mivel a csapatok magukkal vitték az alapszakaszban egymás ellen elért eredményeiket, a mieinknek kevés esélyük volt arra, hogy induló 8. helyezésükön javítsanak. Ennek ellenére a váciak remekül küzdöttek. A Fraditól és a Gyöngyöstől ugyan egyaránt ötgólos vereséget szenvedtek, de az orosháziakat sikerült legyőzni.
A 9-11. helyért zajló rájátszásban voltak érdekeltek Horváth László ifista tanítványai. Pécsen a házigazdákkal és a Cegléddel meccseltek a váciak és mindkétszer győztek! Így egy helyet javítva az alapszakaszbeli pozíción, végül a 9. helyen zárták a bajnokságot.