Feltöltötte NAT - csütörtök 25 április 2013 - 09:45:52
Bronzérmes lett a Váci NKSE NB I-es junior együttese.
A klub női együtteséhez hasonlóan a váci férfi vízilabdások is két vereséget szenvedtek szombaton.

Nagy veszteség érte városunk sportéletét: vasárnap 78 esztendős korában elhunyt Kolossa István, a váci vízilabdáza apostola.
Kolossa István mintegy másfél évtizede kezdte el fejleszteni a váci pólót. Több száz tanítvány ismerkedett meg irányítása alatt a sikeres magyar sportággal. Tevékenysége elismeréseként 2010-ben vehette át a Vác Város Sportjáért járó kitüntetést.

A Váci Vízilabda SE OB II-es férfigárdája Debrecenbe utazott az alapszakaszt záró nyolcadik fordulóra. Az ötcsapatos csoportjában a 3. helyen végző váciak a legerősebb ellenfelüket nem tudták megszorongatni és mindössze 2 gólt dobva a kapott 18 ellenében, nagy arányú vereséget szenvedtek. A mieink második erőpróbája a ceglédiekkel szemben már sokkal izgalmasabb küzdelmet hozott. Egyetlen negyedet sem sikerült megnyerni, ellenben háromban is csak egy góllal volt jobb a Cegléd és végül 12-9-re nyert.

A furcsa versenykiírás miatt csak a harmadik helyet szerezte meg a váci együttes a junior női kézilabdázók bajnokságában.
Ottó Katalin edző korábban kupagyőztes csapata a győztessel azonos pontszámmal második lett a bajnokság első felvonásában, ám mivel a felsőházi négyes magával vitte a rájátszásra az egymás elleni pontokat, csak a dobogóra kerülés lehetett a váciak célja. Ez sikerült is, miután a Fraditól elszenvedett egygólos vereséget követően a Debrecent kilenc, a Győrt hat góllal verték. Végül a bajnoki címet a rájátszás leggyengébb együttese, a Győr nyerte.

Minden mérkőzését megnyerve, mindössze egyetlen játszmát vesztve gázolt át a sereghajtó és eddig nyeretlen ellenfelén az NB I-es váci pingpong együttes: a végeredmény Váci Reménység – Mohács 18:0.
Míg a mieink ezúttal a legerősebb összeállításban állhattok asztalhoz, a vendégek csapata mindössze három játékossal érkezett Vácra. Így aztán csak az egyik páros mérkőzés került lejátszásra és mindegyik váci pingpongos egy le nem játszott, de 3-0-ra nyert mérkőzéssel kezdhetett. Ettől függetlenül is sorjáztak a sima találkozók, a vendégek csak egyetlen játszmát tudtak megnyerni. Így mind a négy váci asztaliteniszező – Agócs Péter, Buzás Zoltán, Héjj Marcell és Martinecz Gyula – négy győzelmet könyvelhetett el.