Feltöltötte NAT - csütörtök 16 május 2013 - 09:16:29
A negyedik helyen fejezték be a váci kézilabdázónők az elmúlt héten zárult NB I-es bajnokságot.

Hazai siker született a 15 éves korosztály számára a váci stadionban megrendezett labdarúgó emléktornán.

Megtartotta munkarend szerinti soros ülését Vác Város Önkormányzat Művelődési-Oktatási és Ifjúsági-Sport Bizottsága. A keddi tanácskozáson három sporttémájú napirend szerepelt. A grémium részben támogatta a váci futsal egyesület azon beadványát, melyben az elutasított TAO-pályázat miatt a sportcsarnok terembérleti díj mérséklését kérte. A bizottság meghallgatta a Váci Női Kézilabda SE elmúlt évi munkájáról szóló anyagot, és kérte a klubot, hogy adjon tájékoztatót az elnyert TAO-pályázat részleteiről. A bizottság forráshiány miatt nem tudta támogatni egy hallássérült kézilabdázó kérelmét.

Az elmúlt hét közepén lejátszott helyosztókkal befejeződött az élvonalbeli kézilabdázónők 2012/2013-as bajnoksága. Az már korábban eldőlt, hogy a bajnoki címet ismét a Győri Audi ETO szerezte meg, amely szombaton Európa bajnokainak ligájában is a trónra léphetett. A dobogón a Ferencváros és a bronzcsatában a váciakat szoros csatában legyőző Érd végzett. A negyedik helyezett Váci NKSE helyezésével beállította a váci kézilabdasport eddigi második legjobb eredményét.
A 12 csapatos mezőny két kieső helyén a Debrecen és a BSE végzett. A másodosztályból az egri és szekszárdi hölgykoszorú szerzett jogot az őszi élvonalban való indulásra, ám szereplésük egyelőre kérdéses, mint ahogy az sem végleges még, hogy az újonnan létrehozott központi kézilabda akadémia csapata milyen formában kapcsolódhat be a következő bajnokságba.

A Pest megyei labdarúgó szövetség egykori főtitkára, Túróczi Béla emlékére immár 31. alkalommal rendeztek nemzetközi labdarúgótornát. A váci stadionban ezúttal a 15 évesek korosztálya mutathatta be tudását. Megyénk válogatottja mellett a Vasas Kubala László Akadémiája és két szlovák együttes vett részt a körmérkőzésből és helyosztókból álló tornán. A győzelmet végül a Pest megyei válogatott érdemelte ki, amely megnyerte mind a négy mérkőzését.
A második az angyalföldi gárda lett, míg a harmadik helyen a dunaszerdahelyiek, negyediken az eperjesiek zártak.