SPORT
Feltöltötte NAT - hétfő 03 június 2013 - 09:28:09
A 15. helyen végzett a váci férfi vízilabda együttes.
Több sportágban bajnoki zárást hoz június első napja.

Csonka fordulóval fejeződött be az OB II-es férfi vízilabda bajnokság 11-15. helyért rendezett rájátszása.
A Vácott megrendezett záró körre nem érkeztek meg a pesterzsébetiek, így két mérkőzéssel kevesebbet játszottak a tervezettnél. A Váci Vízilabda SE viszont kétszer is harcba szállt a pontokért – sikertelenül.
Előbb a dunaújvárosiak ellen igen érdekes találkozót vesztettek el a mieink. A váciak ugyanis csak 0-6 után, a záró negyed közepén dobták az első gólt, utána viszont még hárommal szépítettek, így végül 6-4-re kaptak ki. A folytatásban a Csongrád gárdája volt az ellenfél, és a mieink mind a négy játékrészben alulmaradva 13-6-ra vesztettek.
A váci együttes végül az idén 27 csapatot felvonultató harmadosztályú bajnokság 15. helyét szerezte meg, jelentősen előrelépve az egy évvel korábbi 28. pozícióból.

Varazsdinban rendezték meg a paraatléták újabb világbajnoki kvalifikációs versenyét. Ezen elindultak a Váci Reménység versenyzői is.
Kanyó Zsolt a viadal súlylökő számában 8 méter 53 centiméteres országos csúccsal teljesítette a lyoni világbajnokság A-szintjét. Ezzel kategóriájában a 2., összesítésben pedig az 5. legjobb eredmény érte el. Gerelyhajításban 26,6 méteres dobásával B-szintet dobott, amellyel megnyerte kategóriája versenyét, az összevont versenyben pedig ezüstérmes lett.
A viadalon Kálmán Krisztina - megerősítve korábban megszerzett A-szintjét - negyedik lett és ugyanilyen helyezést ért el Hidvégi Balázs is.

Az asztaliteniszezők másodosztályú csapatbajnokságának záró fordulóját június első napján rendezik. A Váci Reménység délelőtt 11 órától a bükieket fogadja a Piarista Gimnázium tornatermében.
Szintén szombaton rendezik meg a Pest megyei férfi kézilabda bajnokság egymérkőzéses döntőjét. Ezen a Váci KSE második csapata Dabason este hétkor a Tápiószele gárdájával találkozik.