Feltöltötte NAT - csütörtök 06 június 2013 - 08:39:09
A hatodik helyen zárt NB I-es csoportjában a váci asztalitenisz együttes. Aranyérmes lett a Váci KSE második csapata a Pest megyei bajnokságban.

Befejeződött az NB I-es asztalitenisz csapatbajnokság Nyugati csoportjának 2012/2013-as pontvadászata.
A záró fordulóban hazai asztalok mellett a dobogós büki csapat volt a Váci Reménység ellenfele. A párosok két mérkőzése felemás eredményt hozott, így egyenlő állásból indultak az egyéni küzdelmek. Ezek nagy csatákban dőltek el, jellemző, hogy mindössze három mérkőzésen született 3:0-s eredmény. A váciak közül az egyéni találkozókon Agócs Péter, Héjj Marcell és Martinecz Gyula egyaránt kétszer nyert és kétszer szenvedett vereséget, míg Jóna András sajnos nyeretlen maradt. Így a vendégek 11:7 arányban nyertek.
A tízcsapatos csoport bajnoka a Komló lett, míg a mieink a 18 csapatbajnokijukból nyolcat nyertek meg és tízszer maradtak alul. Ezzel a hatodik helyen végeztek.

Mint arról korábban beszámoltunk, megyebajnoki döntőt játszhatott a Váci KSE jobbára rutinos játékosok által alkotott második csapata. Serfőző Attila edző irányításával szombaton Dabason egy mérkőzésen dőlt el a bajnoki cím. A mieink ellenfele az a Tápiószele volt, amely az alapszakaszban mindkétszer legyőzte csapatunkat.
A fináléban azonban szinte végig a váciak akarata érvényesült. Többnyire 2-3 gólos előnyben voltak a mieink, a szünetben például 14-11-re vezettek. Végül a Vác 31-28-ra nyert, megszerezve ezzel az aranyérmet és a harmadosztályban való indulás jogát.

Felhívjuk a sportolni vágyók figyelmét, hogy a Vácott kialakult árvízi helyzet miatt a június 9-re tervezett Fut a Vác programot a szervezők két héttel későbbre, június 23-ra halasztották.