SPORT
Feltöltötte NAT - csütörtök 25 július 2013 - 08:44:22
Kedden Bécsben megtartották a 2013-2014-es férfi és női nemzetközi kézilabda kupasorozatok sorsolását.

Csank János, a korábbi váci bajnokcsapat mestere irányítja a Vác FC megyei futballcsapatát.

A női „EHÁEF“ Kupában a harmadik fordulóban, azaz a legjobb 16 közé jutásért lép pályára majd november közepén a Váci NKSE és azt ezt megelőző körben lebonyolítandó bosnyák-holland párharc győztese lesz a mieink ellenfele. A sorsolás szerint az első összecsapásra november 9-én vagy 10-én Vácott kerül sor, majd a visszavágó egy hétre rá következik idegenben.

Vác díszpolgára, Csank János irányítja vezetőedzőként a megyei első osztályban induló Vác FC futballgárdáját. A most 66 esztendős szakember korábban nagy sikereket ért el Vácott, éppen két évtizede nyerte meg gárdájával az élvonalbeli bajnokságot.
Az 1993-ban díszpolgári címmel kitüntetett Csank János hétfőn délután tartotta meg első edzését az együttesel. A határozatlan idejű megállapodás szerint a mesteredző a Vác Városi Labdarúgó SE szaktanácsadójaként tevékenykedik, de feladata lesz a Vác FC gárdájának irányítása is. Amennyiben az élvonalból, vagy az NB II-ból érkezik felkérése, a tréner azonnal távozhat a mostani posztjáról.

A szegedi „MÁTYÉRI" pályán megtartott második kajak-kenu világbajnoki válogatón a váciak számára a legsikeresebb a férfi kajak egyesek hosszútávú versenye volt. Az öt kilométeres távot Noé Milán, a Váci hajó SE versenyzője tette meg leggyorsabban, így ő utazhat az augusztus végi duisburgi világbajnokságra. A Váci Vasutas SE sportolója, Havas Balázs. negyedik lett, míg a győztes klubtársa és testvére, Noé Bálint ötödikként zárt.