Feltöltötte e107 - kedd 30 július 2013 - 12:29:17
Vasárnap befejeződött Franciaországban a paraatléták világbajnoksága, amelyen két váci sportoló is szerepelt.
Több mint félszáz váci versenyző volt érdekelt az elmúlt héten Szegeden megrendezett sárkányhajó világbajnokságon.

A Váci Reménység SE két paraatlétája is rajthoz állt a sportág „LIONI” világbajnokságán. Mint beszámoltunk róla, Kanyó Zsolt gerelyhajításban, Kálmán Krisztina buzogányhajításban mutatkozott be. A pénteki versenynapon aztán mindketten súlylökésben bizonyíthattak. Előbb Kálmán Krisztina a nők mezőnyében idei legjobbjával a 15. helyet érte el, majd Kanyó Zsolt megjavítva egyéni legjobb eredményét, 8 méter 81 centis dobással végzett a 14. helyen. Mindkét váci versenyző edzője Szikora Gyula.

Szegeden több korosztályban és távon rendezték meg az elmúlt héten a sárkányhajó világbajnokságot, amely a sportág történetének immár 11. ilyen nagyszabású seregszemléje volt. A rendező ország hajóiban mintegy 300 magyar versenyző volt érdekelt, köztük hatvan sportoló a váci Dunai Sárkányok csapatából került a nemzeti válogatottba.
Öt kontinens több mint háromezer sárkányhajósa között remekül szerepeltek a mieink, hiszen a sportág történetének legjobb magyar szereplésén vannak túl. Legjobb hajóink összetételében mind találunk váci sportolót, közülük többen több hajóban evezve járultak hozzá a közel húsz érem megszerzéséhez.

Teljessé vált a megyei elsőosztályú labdarúgó bajnokság mezőnye. Az augusztus közepén rajtoló, 16 csapatos pontvadászatban televíziónk vételi területéről a csomádi, a gödöllői, a kisnémedi és a váci együttes lesz érdekelt. A bajnokság után aranyérmes csapatnak a felsőbb osztályba kerülésért majd osztályozó párharcon kell részt vennie.