Feltöltötte NAT - kedd 10 szeptember 2013 - 08:37:03
Mindkét elsőosztályú kézilabda együttesünk 26 gólt kapott idegenben, ám ennyivel a nők kikaptak, míg a férfiak nyerni tudtak.
Ismét hengereltek a focisták, ezúttal nyolcat lőttek ellenfelüknek hazai pályán.

Maratoni, több mint százperces összidejű csatában, nagyon fontos győzelemmel kezdte a pontvadászatot a férfi kézilabda NB I-ben a váci legénység.
Rosta István vezetőedző csapata a pestszentlőrinciek otthonában végig szoros mérkőzést vívott. A hazaiak kezdtek jobban és az első negyedóra végén három góllal vezettek is. A játékrész második fele azonban a váciaké volt. Előbb 9-9-nél egyenlítettek, majd a szünetre már 12-10-es vezetéssel vonulhattak.
A fordulást követően gyorsan egyenlített a PLER majd a mieink a meccs kétharmadára három találatnyi előnyt szorgoskodtak össze. Ám jött egy hullámvölgy és a vendéglátó visszavette a vezetést. A rendkívüli csatában a záró percekben a Vác volt higgadtabb, ismét két góllal vezetett, amelyből egyet a lefújásra is megtartva végül 27-26-ra nyert.
Csapatunk legeredményesebb gólszerzői: Laurencz Szabolcs nyolc, Gábori Máté és Pál Gergely 5-5 találattal.
A Váci KSE legközelebb szeptember 11-én szerdán este hatkor lép pályára. A hazai bajnoki premieren a vendég a dobogóra esélyes Csurgó lesz.

A nagyon gyatra kezdés miatt pont nélkül maradtak viszont a váci kézilabdázónők Dunaújvárosban. Konkoly Csaba együttese ellen a hazaiak 6-1-re, majd 10-2-re is elhúztak. A folytatásban valamelyest feljavulva kiegyenlítette a küzdelmet a Vác, ám a félidőben még így is 15-8-ra vezetett az Újváros.
A térfélcserét követően ismét állva maradtak a váciak: három gyors kapott góllal már tízgólos volt a hátrány. Húsz perccel a vége előtt későn jött a mieink kapuscseréje, ám azután az elfáradó vendéglátókkal szemben fokozatosan dolgozott le hátrányából az Ipress CenterVác”. Végül a Dunaújváros 26-22-re verte a Vácot, amely két fordulóban két nem túl erős csapat ellen egyaránt csak húsz körüli dobott gólra volt képes.
A váci találatokból leginkább Kamper Olívia vette ki részét, aki hétszer zörgette meg a hazaiak hálóját.
A Vác szeptember 14-én javíthat, amikor este hat órakor az újonc Eger ellen lesz kötelező a nagy különbségű győzelem.

A negyedik fordulóban is folytatta a gólgyártást a megyei focibajnokságban szereplő váci gárda. Csank János legénysége a tabella másodikként érkező örkényiek ellen 3-0-s félidőt követően 8-0-ra nyert. Részletes beszámolónkat a szerdai sporthírekben hallhatják kedves nézőink.