Feltöltötte NAT - csütörtök 03 október 2013 - 08:51:11

A másodosztályú futsal bajnokság eddigi eredményei is bizonyították: a három csoportos rendszerben nagy különbség van egyes csapatok tudása között. Így volt ez hétfő este Vácott is: Dunatours Vác – Garvittax Nagymaros 21-2.
Már az is meglepő volt, hogy a nagy játék- és rutinkülönbség dacára az első öt percben nem sikerült betalálni a hazaiaknak, akik aztán egy percen belül háromgólos előnyre tettek szert. A játékrész felére 5-0-ás, majd a szünetre 8-0-ás váci vezetést mutatott az eredményjelző.
A térfélcsere után már csak két percig őrizték sikeresen kapujukat a nagymarosiak, majd átlagban ugyanilyen gyakorisággal lőtte tovább góljait a váci gárda. A vendégek 15-0 és 17-1 után voltak eredményesek, majd az utolsó két percben újabb négy hazai találat zárta az egyenlőtlen küzdelmet.
A futószalagon gyártott váci gólok közül Hirt Gergely ötöt, míg Mészáros Krisztián, Rottek Péter és Szegner Dávid hármat-hármat szerzett.
A váciak legközelebb október 7-én egy bizonyára sokkal szorosabb mérkőzésre Újpestre látogatnak.

Egerben került sor a harmadosztályú férfi vízilabda bajnokság C-csoportos alapszakaszának nyitó körére. Szokás szerint a hat együttes kétszer-kétszer szállt vízbe. Sajnos a Váci vízilabda SE gárdája mindkét alkalommal nagy különbségű vereséget szenvedett.
A mieink előbb a ceglédiek ellen szerepeltek Az első negyed után még szoros volt az állás, ám a folytatásban nem kevesebb, mint hét gól kaptak zsinórban a váciak, és végül 17-7-es vereséget szenvedtek. A második mérkőzésen már a játékidő feléig tudták kérdőjelessé tenni a váciak a pontok sorsát, hiszen ekkor még csak 6-5-re vezetett a Kertészeti Egyetem legénysége ellenük. Ám a folytatásban itt is elfogyott az erő, és a lefújáskor már 17-8-as vereséget könyvelhettek el a mieink. A Vác legeredményesebb góldobója a két összecsapáson összesen négy találatig jutó Dudinszky Zalán volt.
A következő fordulóra a tervek szerint október közepén Gyöngyösön kerül sor.

Jótékonysági labdarúgó mérkőzés helyszíne lesz október 6-án vasárnap kora délután a váci focistadion. A Mózner János edző gyógykezelésének elősegítésére szervezett barátságos mérkőzésen a váci öregfiúk a magyar öregfiúk válogatottjával találkozik majd 13 órától. A belépés a 10 év alatti gyerekeknek ingyenes, a további belépők ára egységesen 500 forint.
A jótékonysági meccs után, délután háromtól kerül sor az előző napról vasárnapra halasztott Vác – Gödöllő megyebajnoki összecsapásra.