Feltöltötte NAT - péntek 04 október 2013 - 14:03:04
Tíz perc után eldöntötték a váci kézilabdások a szerda esti bajnokit.
Futballpálya hossznyi dobással nyerték a mobiltelefon hajító versenyt a Váci Reménység hagyományos országos dobóversenyén.

A mérkőzés első perceiben állva hagyta a vendég együttest, és fölényes győzelmet tudhatott magáénak élvonalbeli férfi kézilabda csapatunk, a végeredmény: Váci KSE – Mezőkövesd 32-24.
A remek kezdésnek köszönhetően tíz perc leforgása alatt 8-0-s előnyt szereztek a mieink. A folytatásban a lábra kapó vendégek ugyan 13-10-re felzárkóztak, ám a szünetre ötgólos, 17-12-es vezetéssel mehetett Rosta István legénysége.
A térfélcserét követően hat gólnál jobban nem tudott szűkíteni hátrányán a Mezőkövesd, míg a mieink több alkalommal is a tízgólos előnyért támadhattak. Ez ugyan egyszer sem sikerült, ám a lefújásra pontosan megmaradt az a nyolcgólos különbség, melyet az első percekben szerzett csapatunk.
A Vác két legeredményesebb góldobója az egyaránt nyolc találatot szerző Bakos Ádám és Laurencz Szabolcs volt.
A mieink legközelebb vasárnap este Cegléden lépnek pályára.

A Váci Reménység Egyesület idén kilencedik alkalommal rendezte meg nemzetközi gerelyhajító viadalát.
A Németh Miklós Gerelyhajító Versenyen 23 egyesület közel kétszáz dobóatlétája mérettette meg magát, köztük számos külföldi sportoló is, illetve hagyományosan résztvevői voltak a versenynek a parasportolók is. A sporteseményen megjelent a verseny névadója Németh Miklós olimpiai bajnok gerelyhajító is.
Mobilhajításban született a legtávolabbi dobás: a házigazda klub sportolója, Kovács Zsolt átdobva a teljes futballpályát, több mint 100 méteres eredménnyel bizonyult a legjobbnak. A Reménység sportolói a különböző versenyeken és kategóriákban összesen közel félszáz érmet szereztek.

A hétvégén NB I-es kézilabdásaink idegenben szerepelnek. A hölgyek pár perccel ezelőtt fejezték be bajnokijukat Debrecenben, míg a Váci KSE vasárnap Ceglédre utazik.
Különleges sportnapot szerveznek október 6-ára a váci stadionba. Délután három órára került át ugyanis a Vác FC Gödöllő elleni megyebajnoki összecsapása. Ezt megelőzően délelőtt két utánpótlás mérkőzésre is sor kerül, majd 13 órától a váci öregfiúk játszanak barátságos jótékonysági mérkőzést a magyar öregfiúk válogatottjával. Az egységesen 500 forintba kerülő belépők teljes bevételét Mózner János váci edző gyógykezelésére fordítják.
A Váci Reménység október 6-án vasárnap ismét megrendezi az aradi vértanúkra emlékező kegyeleti váltófutását. A reggel fél kilenckor induló verseny rajtja és célállomása a Duna-parti Zenepavilonnál lesz.