Feltöltötte NAT - kedd 12 november 2013 - 08:41:04
Hétgólos előnyt szerzett a női kézilabda EHF Kupa harmadik fordulójának hazai találkozóján az Ipress Center-Vác.
Nem sikerült meglepetést szerezniük a váci férfi kézilabdázóknak erősebb ellenfelükkel szemben.

Akár nagyobb előnyt is szerezhettek volna a mérsékelt játékerőt képviselő holland ellenféllel szemben a váci kézilabdázónők. Az ellentétes félidőket hozó mérkőzésen a mieink 16-7-es félidei vezetés után 25-18-ra nyertek.
A holland bajnokság negyedik helyezettje fiatal és jórészt alacsony termetű játékosokkal érkezett Vácra az EHF Kupa harmadik fordulójának első hatvan percére. A roppant ideges váci kezdés után a szünetig fokozatosan növelte előnyét csapatunk. Jellemző, hogy a vendégek húsz percen át egyetlen akciógólt sem szereztek.
A szünet után is rosszul kezdtek a mieink, ám sajnos ezúttal nem jött a fordulat. Az alig cserélő amszterdamiak fellelkesültek a váciak sok hibája láttán és az utolsó tíz percet csupán négygólos hátránnyal indíthatták. Szerencsére a váciaknál volt egy Farkas Veronika, aki 11 gólt dobott és kimagasló teljesítményével főszerepet vállalt abban, hogy a Vác jó reményekkel utazhat a szombati, idegenben lejátszandó visszavágóra.

A mérkőzés első harmadában tudta csak kérdésessé tenni az idegenbeli sikert a férfi kézilabda NB I újabb fordulójában a váci gárda. A mieink 14-10-es félidei hátrány után 30-22-es vereséget szenvedtek a fürediektől.
A hétközi dicstelen kupabúcsú után láthatóan jobban harcolva kezdtek Rosta István tanítványai. Az első negyedórában rendre két-három góllal vezettek a mieink, ám egy többperces góltalanság miatt fordított az ellenfél, amely a szünetre már négygólos előnyt gyűjtött össze.
A második félidő elején a visszaeső hazaiak előbb 4-5, majd 6-7 találattal voltak lemaradva az erősebb játékoskerettel rendelkező ellenféltől, majd a lefújásra kialakult az addigi legnagyobb különbség és 30-22-es vendégsiker született.
A váciak közül a hat találatig jutó Kocsi András volt a legeredményesebb gólszerző. A Váci KSE november 17-én este hatkor immár harmadik alkalommal találkozik a szezonban a PLER csapatával, ezúttal hazai pályán.
A Balatonfüred elleni mérkőzés felvételét pedig ma esti adásunkban levetítjük.

Kétgólos győzelmet értek el a váci labdarúgók a megyei pontvadászat 13. fordulójában. Zsolnai Richárd és Kovács Gergely góljával a mieink 2-0-ra nyertek idegenben a Csomád ellen és két fordulóval az őszi zárás előtt három pont előnnyel vezetik a tabellát.
A fóti találkozóról további részletek szerdai sporthíreinkben.