Feltöltötte e107 - csütörtök 14 november 2013 - 09:32:19
Két fordulóval az őszi zárás előtt három pont előnnyel vezeti a megyei elsőosztályú bajnokságot a váci focigárda.
Kemény, kiállításokkal tarkított nagy küzdelemben maradtak alul a váci futsalosok a másodosztályú pontvadászat csoportrangadóján.

A megyei focibajnokságban listavezető Vác FC az immár lassan megszokottá váló mérkőzés alakulás után gyűjtötte be újabb pontjait. A biztonságos védekezésre berendezkedő hazaiak ellen mindkét félidő hajrájában sikerült a hálóba találni. Az első félidő 38. percében Zsolnai Richárd törte meg a csomádiak ellenállását, majd az elfáradó ellenféllel szemben a második játékrész hajrájában Kovács Gergely értékesítette Sorecz Szabolcs gólpasszát, kialakítva a 2-0-s váci győzelmet.
Az őszi idényből még két forduló van hátra, a Vác FC előnye a tabella élén három pont az Érd és hat a Tura előtt. Az utolsó őszi hazai bajnokira november 16-án délután egy órától a Biatorbágy ellen kerül sor.

Bár a vesztett pontokat tekintve a Dunakeszi második csapata áll a legjobban a csoportban, az eddig csak egy-egy vereséget szenvedő két Duna-parti gárda párharca döntő fontosságú volt a folytatást illetően: Dunaújváros – Dunatours Vác 9-7.
A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, 3-0-ra és 4-2-re is vezettek, majd a szünetre is kétgólos előnnyel mehettek.
A folytatás első felében minden váci találatra jött hazai válasz, így nem sikerült ledolgozni a hátrányt. Három perccel a vége előtt kialakult a végeredmény, ám ezt követően az ideges hangulatban pillanatokon belül egy figyelmeztetés mellett két piros lap is villant a mieinknél. Ezért nem is sikerülhetett a pontszerzés, mely azt jelenti, hogy a pár fordulóval korábban élre álló váciak a 3-4. helyre estek vissza a tabellán. Csapatunkból a három gólt szerző Benkó Bence volt a legeredményesebb.
A mieink legközelebb november 18-án hétfőn este nyolctól az újpestieket fogadják.

Egy gól híján ugyanolyan eredményű két méretes vereségbe futottak bele a váci vízilabdások a szombaton megrendezett két bajnokin.
A Váci Vízilabda SE előbb a Kertészeti Egyetem gárdájával találkozott. Az egyoldalú találkozón az ellenfél 6-0-s negyeddel kezdett, majd később sem kímélte a mieinket. Végül a váciak 23-5 arányban maradtak alul.
A nap második váci érdekeltségű összecsapásán ugyanannyi találatot dobott, ám eggyel többet kapott csapatunk. Itt különösen a mérkőzés második felében fogyott el a mieink ereje, hiszen ebben a periódusban az ellenfél nem kevesebb, mint 14 góljára mindössze kétszer válaszoltak a váciak, kialakítva a 24-5-ös végeredményt.
A Vác az eddigi nyolc mérkőzését elveszítette, így csoportjában az utolsó helyen áll.