Feltöltötte NAT - hétfő 23 december 2013 - 15:41:45
A nyolcadik helyen zárta a női kézilabda világbajnokságot a magyar válogatott.
A két ünnep között, december 28-án lép pályára az Ipress Center-Vác.

Drámai csatában, kétszeri hosszabbítás után kapott ki a magyar női kézilabda válogatott a világbajnokság negyeddöntőjében a brazil együttestől és a nyolcadik helyen fejezte be a világversenyt. Az aranyérmet a mieinket búcsúztató Brazília szerezte meg.
Nemzeti csapatunk keretében egy játékos volt, aki egyetlen mérkőzésre sem lett benevezve: a váciak kapusa, Triffa Ágnes. A hálóőr a mieink utolsó mérkőzése előtt már haza is utazott és klubjával folytatta a felkészülést.
A váci együttesre a két ünnep között tétmérkőzés vár, hiszen december 28-án este hatkor Budapesten, az Elektromos csarnokban lép pályára az MTK vendégeként.

A szebbik nem reprezentánsainak világbajnoksága után január második felében a férfi kézilabdások következnek, akik Dániában, az Európa-bajnokságon szerepelnek. Mocsai Lajos szövetségi kapitány keretébe nem hívott meg egy váci játékost sem.

Hazai mérkőzéssel fejezte be a 2013-as naptári évet a megyei férfi kosárlabda bajnokságban szereplő Váci Reménység. A mieink a Dunakeszi rivális ellen arattak 84-70 arányú fontos győzelmet A váci gárda a lejátszott nyolc bajnokijából hármat nyert meg és öt vereséget szenvedett. Ezzel a 12 csapatos csoportban jelenleg a nyolcadik helyet foglalja el. A pontvadászat január közepén folytatódik.

Sporthírekkel legközelebb egy hét múlva jelentkezünk. Kereszturi Gyula sportszerkesztő nevében is minden sportvezetőnek, játékosnak és szurkolónak nagyon boldog karácsonyi ünnepeket kívánok.