Feltöltötte NAT - kedd 11 február 2014 - 08:51:46

Háromgólos hátránnyal indíthatta a hazai visszavágót a női kézilabda EHF Kupa legjobb nyolc csapata közé kerülésért az Ipress Center-Vác szombaton este.
A mieink gyengén kezdték a találkozót, így nőtt az összesített hátránya, ám egy 7-1-es periódussal a 18. percben már Konkoly Csaba vezetőedző tanítványai álltak továbbjutásra. Sajnos, gyorsan elfogyott az előny és a szünetre 13-12-es hazai fórral mehettek a csapatuk.
A folytatásban a vezetést is átvette a Fehérvár és egyre halványult a váci remény. A hajrában Hámori Konszuéla és Dakos Noémi remeklésével még időnként volt lehetőség a fordításra, ám egy-két találatnál nagyobb előnyt már nem sikerült összeszedni.
Végül 25-24-re nyert ugyan a hazai csapat, de 46-44-es összesítéssel az ellenfél megérdemelten jutott tovább.
A váciak legközelebb február 15-én szombaton este hat órától bajnokit játszanak a Fradi vendégeként.

A férfi kézilabda bajnokság alapszakaszának 18. fordulójában a győzelem kényszerével léptek pályára a váciak. Emiatt idegesen kezdtek a mieink, amit kihagyott helyzetek és két rosszul elvégzett hétméteres is jelzett. A félidő felénél egy-két találattal vezetett a VKSE a nem túlzottan magas nívójú, de kemény csatában. A szünetre 13-11-es hazai előnnyel vonultak a csapatok.
A szünetben jól illett a kemény kézilabda jelenetekhez a Vác Pandas amerikai futballistáinak nagy sikerű bemutatója.
A második játékrész első tíz percében feltűnő volt Lendvay Péter gólerőssége, Kökény Tibor váratlan, de nagyon fontos találatai, Nagy Levente kiváló védési periódusai és az, hogy végre igazán megküzdöttek minden labdáért a váciak. A 3-4 gólos fór szép lassan 5-6 találatos előnnyé hízott. Miután a záró tíz perc elejére is megmaradt a biztos váci vezetés, látványosan lelassították a mieink a játék folyását.
Végeredményben mindkét játékrészt 13-11-re nyerte a Vác, és nagyon fontos sikerrel gyarapította a majdani rájátszásra bevitt pontjai számát.
A Váci KSE legközelebb február 15-én hasonlóan lényeges hatvan percre Orosházára utazik. A Cegléd elleni mérkőzés felvételét mai adásunkban megtekinthetik kedves nézőink.