Feltöltötte NAT - csütörtök 13 március 2014 - 08:27:44
Gólfesztivállal kedveskedtek a nőnapon a megyei első osztályban éllovas váci focisták a tavaszi napsütésben kilátogató szurkolóiknak
Március első hétvégéjén első alkalommal rendezték meg a sárkányhajósok medencés országos bajnokságát.

Párszáz néző élvezte szombaton délután a váci stadionban a jó talajú pályán, tökéletes labdarúgó időben lejátszott megyebajnoki mérkőzést, amelyen a váciak 3-0-s félidőt követően 9-0-ra gázolták el a szerény játékerőt képviselő hévízgyörki legénységet.
Már az első tíz perc két váci góljánál sejteni lehetett, hogy gólzápor következhet. Ezután is nyomasztó volt a mieink fölénye, ám ekkor még a betömörülő és a labdát lelkesen üldöző hévízgyörkiek megakadályozták a további váci találatokat. Pár perccel a szünet előtt Rusvay Gergely állította be a félidei eredményt.
Aztán a második félidő közepétől az addig is egykapuzó hazaiak számolatlanul találtak be a teljesen elfáradó és széteső vendégek hálójába. Szebbnél szebb gólokkal szórakoztatták a nézőket a váciak. Rusvay Gergely három, Segesdi Attila kettő, Fábri Tamás, Greff Ádám Rása Gergő és Zsolnai Richárd egy-egy találattal vette ki részét a gólfesztiválból.
A 17. fordulót követően a mieink továbbra is hárompontos előnyben vannak az érdiekkel szemben és legközelebb a kiesés ellen küzdő Kisnémedihez látogatnak.

A sárkányhajósok százhalombattai medencés országos bajnokságán a Dunai Sárkányok Vác több egységgel is harcba szállt az érmekért. A hatfős csapatoknál két második helyezést értek el a mieink, míg a húszfős csapategységekben egy-egy első és második hely volt a termés.
A remek szezonnyitást követően a váciak folytatják a kemény edzésmunkát a versenyekben gazdag szabadtéri idényre. A magyar bajnokság mellett a Dunai Sárkányok sportolói a klubcsapat világbajnokságra, illetve a nemzetek közötti kontinensviadalra is készülnek.

Mint hírül adtuk, a Dunatours Vác FSE futsal csapata az utolsó alapszakaszbeli győzelmével csoportelsőként indíthatja az NB I-be való feljutásról döntő hatcsapatos rájátszást.
Ez a kiírás szerint március közepén indul. A másodosztály három csoportjának első két-két helyezettje kétfordulós, körmérkőzéses rendszerben folytatja a küzdelmet a feljutásért. Az első két helyezett együttes ősszel indulhat az élvonalban, a 3-4. helyen záró pedig osztályozót játszik a jelenlegi NB I-ben a 9. és a 10. helyen záró gárdával. Mivel a BME Docler tartalékcsapattal szerepel, ők nem kerülhetnek fel az élvonalba. A váciak hazai pályán március 17-én 20 órakor a Vasas ellen kezdik meg a sorozatot.