Feltöltötte NAT - kedd 25 március 2014 - 09:23:40
Magabiztos idegenbeli győzelemmel kezdte az alsóházi rájátszást a váci férfi NB I-es kézilabda gárda
Először kapott egy meccsen két gólt és ezzel el is vesztett két pontot a Vác FC megyei labdarúgó csapata.

Az élvonalbeli férfi kézilabda bajnokság 7-12. helyért folyó rájátszásának első fordulójában négygólos sikerrel rajtolt a váci együttes.
Rosta István tanítványai az alsóházi rájátszást a sereghajtó helyen nyitó győriek otthonában léptek pályára és 12-11-es félidei vezetésük után 29-25-re nyertek. Találkozó váltott vezetésű, igen hullámzó első harminc percet hozott. A csapatok a nagy küzdelemben egyik oldalon sem tudtak komolyabb előnyt kiharcolni. A váciak jó védekezésük mellett Vitáris Norbert bravúros védéseinek köszönhetően minimális előnnyel térhettek pihenőre.
A térfélcserét követően növelte előnyét a vendéggárda, miután a hazaiak első góljára öt percet kellett várni. Sőt, az egyre magabiztosabb Vác egy kettős emberhátrányt is sikeresen védekezett ki és a találkozó kétharmadáig 3-4 találattal vezetett. Császár Ferenc és Lendvay Péter gólerős játékával az utolsó negyedóra 21-16-os vendégelőnnyel indult, majd az 54. percben 26-19-nél már minden eldőlt. A hajrában ugyan szűkített a különbségen az ETO, ám a korábbi vácihoz hasonlóan, a győri edzői testvérharcot is a mieink trénere, Rosta István nyerte.
A Váci KSE legközelebb március 28-án pénteken este hatkor a mezőkövesdieket fogadja.

Kétszeri hátrányból kellemetlen meglepetésre csak döntetlent tudott elérni a megyei első osztályban szereplő váci futballgárda.
Az őszi hazai 8-0-ra megnyert mérkőzést követően aligha tartottak a váci drukkerek a pontvesztéstől, bár az örkényiek az előkelő 6. helyen várták a fordulót. Aztán a kilencven perc elég mérsékelt produkciót hozott a Csank-legénységtől. Az első félidő közepén a vendéglátók szerezték meg a vezetést, amelyet Greff Ádám megmozdulása után a Vác egy öngóllal egalizált a 40. percben. A félidőbeli 1-1-es döntetlen után meglepetésre a folytatás 10. percében ismét a mieink hálójában táncolt a labda: a Vác FC a bajnokság során most kapott először két gólt egy találkozón. Szerencsére gyorsan jött az újabb egyenlítés, ezúttal Segesdi Attila révén.
A hátralévő több mint félórában már nem változott az állás, a hazaiak megtartották a számukra dicséretes 2-2-es döntetlent.
A 19. fordulót követően csapatunk 49 ponttal áll az első helyen, míg az Érdnek 48 pontja van. A Vác legközelebb március 29-én délután háromkor a tizedik helyen álló Tápiószecsőt fogadja.