SPORT
Feltöltötte NAT - csütörtök 03 április 2014 - 09:07:29
A második félidőben mutatott enervált játékkal sima vereséggel kezdte a rájátszást a váci női kézilabda együttes.
Egy-egy arany és ezüstérem került Vácra a hétvégi szektorlabda kontinensbajnokság küzdelmei után.

Csak az első félidő hajrájáig tartotta a lépést vendéglátójával az Ipress Center Vác, amely hétgólos vereséget szenvedett a rájátszás nyitányán.
Az 5-8. helyért vívott női kézilabda bajnoki sorozatban kedden este a Fehérvár fogadta Konkoly Csaba tanítványait. A váciak a 24. percig rendre vezettek, ám a félidőben már a hazaiak álltak jobban 13-10-re.
A folytatásban aztán hosszú percekig szinte a pályán sem voltak a mieink. Az ellenfél tetszés szerint érte el góljait, miközben a Vác futószalagon rontotta el legnagyobb helyzeteit is. Már tízgólos is volt a különbség, amelyet az utolsó percekben sikerült 28-21-es végeredménnyé szépíteni.
A váciak legközelebb április 12-én este hattól a Békéscsabát fogadják.

Városunkat Szathmáry Károly, többszörös gombfoci világ- európa és magyar bajnok képviselte a hétvégén Budafokon megrendezett szektorlabda Európa-bajnokságon. A váci fiú a magyar válogatott tagjaként európa-bajnoki csapataranyat szerzett, folytatva a mieink húszéves győzelmi sorozatát a világversenyeken.
Szathmáry Károly az egyéniben is remekelt, hiszen az egyenes kieséses szakaszban szoros mérkőzéseken búcsúztatta a sportág legjobbjait. Végül a döntőben gólnélküli végeredmény után balszerencsés módon a szétlövésben vesztett, így a marosvásárhelyi Pákai György mögött ezüstérmet szerzett.