ESTV, a Térség Televíziója
Nézzen minket Online is!


Egy aludoboz élete. A szelektív hulladékgyűjtésről a Göncölben.
Feltöltötte NAT - csütörtök 08 május 2014 - 08:56:25
Új környezet-nevelési programot indított a Göncöl Alapítvány és az Öko-Pack Kft. A váci székházban három napon keresztül fogadják az általános iskoláskorú gyerekeket, akiknek játékos formában igyekeznek bemutatni a szelektív hulladékgyűjtés fontosságát. Az előadók szerint azért fontos már fiatalkorban tudatosítani a hulladékok szétválasztását, mert még most is az a jellemző, hogy egyébként komolyabb előválogatás nélkül földelik, vagy égetik el a háztartási szemetet.

NaturaREcycle avagy egy aludoboz élete, ezzel a névvel alkottak játékos foglalkoztatást az uniós szervezetek támogatásával a Göncöl Alapítvány és az Öko-Pack munkatársai, amelyen keresztül a gyerekek figyelmét kívánják felkelteni a szelektív hulladékgyűjtés fontosságára. A módszer lényege, hogy a 8-12 év közötti gyerekek szituációs és ügyességi feladatokon keresztül helyezik el magukat a vásárlás, fogyasztás hulladék-termelés, újrahasznosítás rendszerébe.

Kump Edina környezetkutató Öko-Pack Nonprofit Kft.
Rávezetjük őket inkább arra, hogy ennek értelme van, hiszen ezt a rendszert nem tudják annyira átlátni. De ha tudják mondjuk, hogy a természetet azzal tudjuk megvédeni, ha mi szelektíven hasznosítunk, akár például egy fémcsomagolást, akkor rájönnek arra, hogy amikor ők leveszik azt az adott anyagot a polcról majd ők behelyezik a szelektív kukába akkor annak értelme van és fontos és rajtuk is múlik ez a lényeg, hogy tudják, hogy ők ebben a rendszerben hol helyezkednek el.

A szakképzett animátorok szerint akkor van igazán esély a környezet visszafogottabb károsítására, ha a személyek és a családok is szelektíven gyűjtik a hulladékot, ugyanis - mint mondják - ekkor nagyobb részét tudjuk újrahasznosítani a háztartási szemétnek.

Kump Edina környezetkutató Öko-Pack Nonprofit Kft
Közös kukába? Az nem kerül válogatásra! Aazt elviszik a szemétlerakóba, vagy az égetőbe. A szemétlerakóba tömörítik, ahhoz ki kell ásni egy nagy lyukat a természetben. Az nagyon fontos, hogy azon a helyen, ahova mondjuk mi elmennénk, ahol a fák nőnek ahol minden féle élőlény lakik, azt a környezet ilyenkor tönkreteszik, kivágnak bele egy hatalmas nagy lukat, oda beledobálják a hulladékot és tömörítik. Azzal utána nem történik semmi, vagy a másik, amikor égetőbe kerül ott pedig mérgező gázok kerülnek ki a levegőbe, az sem egy jó megoldás.

A három nap során több iskola diákjai érkeznek a Göncöl Házba, hogy a csoport-foglalkozásokon keresztül alapvető ismertekhez jussanak a szelektív hulladékgyűjtő hasznosságáról.



email to someone   Nyomtatóbarát változat  

Impresszum | Szerzői jogok | Adatvédelem
Ez az oldal e107 portál rendszert használ.
Az oldalt a Alfa Byte üzemelteti.