Feltöltötte NAT - péntek 23 május 2014 - 15:15:54
Bejutott a megyei kupafináléba a Vác FC gárdája
Két mérkőzésen kilenc gólt dobott és harmincat kapott a rájátszás első körében a váci vízilabda együttes.

A váci női kézilabda klub nyilvánosságra hozta a játékoskeretben történt eddigi változásokat.
Ezek szerint hat játékos távozik a klubtól: Ivanics Dóra, Kaiser Melitta, Kamper Olívia, Szandra Nikcsevics, Ana Niksics és Szádvári Krisztina.
Négy új játékos leigazolása már tény: Hornyák Dóra, Pelczéder Orsolya, Marija Shteriova és Tóth Eszter érkezik az Ipress Center Váchoz.

Szerdán kora este taksonyi kirándulás várt a Vác FC focistáira. Csank János legénysége a megyei kupasorozat elődöntőjében a szintén veretlenül listavezető, de egy osztállyal alacsonyabb szinten szereplő hazaiak ellen Benkó Bence révén már az első negyedóra végén vezetést szerzett. Ezt a szünet előtt nem sokkal Rusvay Gergely büntetőből duplázta meg.
A kétgólos váci előny után Gulyás Máté jóvoltából a második játékrész is váci találattal indult, majd két perc múlva jött a hazaiak szépítő gólja, amely egyben a 3-1-es váci győzelmet jelentette.
A mieink ellenfele a kupadöntőben a szintén megyei másodosztályú Nagykáta lesz.

A Váci Reménység SE pingpongosai az NB I-es csapatbajnokság záró fordulóban a második helyen végző zuglói sportiskolásokhoz látogattak és 15:3-as vereséget szenvedtek. Győzelmeink közül Némann Dávid kettőt, Héjj Marcell egyet szerzett.
A mieink a lejátszott 18 csapatbajnoki kétharmadát elvesztették, négy alkalommal nyertek és kétszer megosztoztak a pontokon. Ezzel két csapatot megelőzve a 8. helyen biztosították bennmaradásukat.

A vízilabda harmadosztály 17-20. helyért vívott rájátszás első dupla fordulójának a Váci Vízilabda SE adott otthont az elmúlt szombaton. A mieink előbb a szolnokiak tartalékcsapatával mérkőztek és nyolcgólos, 14-6-os vereséget szenvedtek. Egy mérkőzésnyi pihenő után a Nagykanizsa volt az ellenfél. Ez az összecsapás még nagyobb tudásbeli különbséget mutatott és végül a rivális 16-3-as sikerével zárult.
A rájátszás következő fordulója május utolsó napján Hódmezővásárhelyen lesz.

Felhívjuk a váci sportbarátok figyelmét, hogy a már biztosan bajnok Vác FC szombaton délután öt órakor hazai pályán lép pályára. A Vác FC ellenfele a bajnokavatón a Csomád együttese lesz.
Ma kezdődött meg Szegeden a kajak-kenusok Világ Kupa versenye, amelyen a magyar válogatott tagjaként több váci versenyző is rajthoz áll.
A jövő hét első napján pedig a váci sportcsarnokban este a váci futsalosok döntő mérkőzést vívnak az NB I-be jutásért a dunaújvárosiakkal.